Logo Gmina Suchedniów

News

News zdjęcie id 2554

„Bezpieczne piątki” na przejazdach kolejowych

29.06.2020

W piątek 26 czerwca do Suchedniowa, a konkretnie na przejazd kolejowy na Stokowcu, przyjechali „Ambasadorzy Bezpieczeństwa”, rozpoczynając tym samym wakacyjną akcję „Bezpieczne piątki”.

- Chcemy uświadomić kierowców, że bezpieczeństwo podróży zależy od nich - mówiła Izabela Miernikiewicz z biura prasowego PKP PLK rozpoczynając spotkanie, na które przybyli również dyrektor Zakładu PKP PLK w Kielcach Grzegorz Łukasik oraz Artur Zagórski ze Służby Ochrony Kolei.

Akcja „Bezpieczne Piątki i Bezpieczny Przejazd” będzie prowadzona podczas wakacji na terenie całego kraju. Pracownicy przy najbardziej niebezpiecznych przejazdach będą informować o zasadach przekraczania torów, będą także informować o żółtej naklejce.

Poprawie bezpieczeństwa służy tzw. „żółta naklejka”. To oznakowanie, które od 2018 roku znajduje się przy każdym przejeździe kolejowym w Polsce. Naklejka zawiera najważniejsze informacje dotyczące lokalizacji miejsca oraz numery służb alarmowych. Umieszczona jest po wewnętrznej stronie mechanizmu uruchamiającego rogatki lub na krzyżu świętego Andrzeja.

Od początku trwania akcji, czyli przez minione dwa lata podróżni dzwonili prawie 6,5 tys. razy na numer alarmowy posiłkując się danymi umieszczonymi na żółtej naklejce. To daje okazję do zawiadomienia maszynisty w ciągu trzech minut o konieczności zwolnienia, czy wręcz zatrzymania pociągu.

Wśród najczęściej spotykanych przewinień kierowców jest zbyt duża prędkość podczas przekraczania przejazdu i wymijanie slalomem zamykających się rogatek. Piesi z kolei skracają sobie drogę przechodząc przez tory w niedozwolonych miejscach.

Burmistrz zaprasza

<p><strong>Cezary Błach</strong></p>

Cezary Błach

Przyjęcia interesantów:

Piatek w godz. 7.30 - 12.30

Kontakt z Burmistrzem:  burmistrz@suchedniow.pl

Zobacz również

Kalendarz

wrzesień 2021
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

wersja językowa

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.