Logo Gmina Suchedniów

News

News zdjęcie id 2549

Klub Integracji Społecznej „Szansa” w Mostkach

19.06.2020

Fundacja PESTKA zaprasza do uczestnictwa w II edycji zajęć w KLUBIE INTEGRACJI SPOŁECZNEJ „SZANSA” W MOSTKACH

Poszukujemy 16 osób. Zajęcia będą prowadzone w dwóch grupach 8-osobowych, z uwzględnieniem przepisów sanitarnych w czasie epidemii COVID -19, zgodnie z zaleceniami Ministerstwa Zdrowia. Podczas spotkań grupowych zapewniamy opiekę nad dzieckiem oraz poczęstunek: kawa, herbata, ciastka, obiad (przy spotkaniach dłuższych niż 4 godz.) Zgłoszenia przyjmujemy telefonicznie, pod nr 782-285-563, osobiście w KIS „Szansa” lub mailowo: a.gorak@fundacjapestka.pl

 

 

HISTORIA POWSTANIA KIS W MOSTKACH 

Fudacja „PEStka” w dniu 01.06.2019 r. uruchomiła działalność 3 klubów integracji społecznej na terenie woj.      świętokrzyskiego,      w      tym      m.in.:      Klubu      Integracji      Społecznej      „SZANSA”, który zlokalizowany jest w Wiejskim Domu Kultury w Mostkach, w gminie Suchedniów. Budynek jest przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.
W 2019r. na prowadzenie KIS „Szansa”, Fundacja „PEStka” otrzymała dofinansowanie w ramach projektu pozakonkursowego  „Krajowa  Sieć   Reintegracji   –   wzmocnienie   instytucji   zatrudnienia   socjalnego  w działaniach polityki społecznej wobec wykluczenia społecznego”, realizowanego przez Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej w partnerstwie z Instytutem Pracy i Spraw Socjalnych, Działanie 2.5 Skuteczna pomoc społeczna Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020. Równocześnie KIS w Mostkach został objęty pilotażem w ramach projektu „Nowy model współpracy instytucji zatrudnienia socjalnego” , realizowanym przez partnerstwo w składzie: SYLPO SYSTEM Sp. z o.o., Instytut Pracy i Spraw Socjalnych, Janowskie Stowarzyszenie Niesienia Pomocy „Humanus” oraz Państwową Wyższą Szkołę Zawodową z Chełma, współfinansowanego ze środków POWER 2.5 Skuteczna pomoc społeczna.

W 2020 r. KIS „Szansa” jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach programu pn. „Od wykluczenia do aktywizacji. Program pomocy osobom wykluczonym społecznie i zawodowo na lata 2020-2022. Edycja 2020”.

 

NA CZYM POLEGA INNOWACYJNOŚĆ KIS W MOSTKACH?

KIS w Mostkach, działa zgodnie z wzorcem Nowego Profilu Usług Reintegracyjnych, który ukierunkowany jest na wzmocnienie wartości społecznych i kompetencji zawodowych beneficjentów KIS. Proces ten wspiera wielosektorowa współpraca z instytucjami i organizacjami pozarządowymi, działającymi w obszarze edukacji, kultury, profilaktyki zdrowotnej oraz sportu i rekreacji. W 2019 r. w KIS Mostki, specjalnym programem objęto grupę liczącą 12 osób, którzy rozwinęli potencjał istotny dla przełamania barier, ograniczających ich uczestnictwo w życiu społecznym i publicznym, w tym na rynku pracy.

 

                                                                    

Projekt jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej na podstawie konkursu ofert p.n.„Od wykluczenia do aktywizacji. Edycja 2020” w ramach programu Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej „Od wykluczenia do aktywizacji. Program pomocy osobom wykluczonym społecznie i zawodowo na lata 2020 - 2022”

 

 

 

Burmistrz zaprasza

<p><strong>Dariusz Miernik</strong></p>

Dariusz Miernik

Przyjęcia interesantów:

Piatek w godz. 7.30 - 12.30

Kontakt z Burmistrzem:  burmistrz@suchedniow.pl

Zobacz również

Kalendarz

luty 2024
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29

wersja językowa

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.