Logo Gmina Suchedniów

News

News zdjęcie id 2517

Test&GO – zbadaj się i jedź

20.05.2020

Żołnierze 10 Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej po raz kolejny  pobierali wymazy metodą DRIVE-THRU. Dziś w mobilnym punkcie pobrań wymazów zostało przebadanych 29 osób. Do tej pory ponad 80 mieszkańców zostało skierowanych przez Stacją Sanitarno – Epidemiologiczną do testów na obecność COVID-19 w taki sposób.

Mobilny punkt poboru wymazów metodą „drive-thru”, czyli bez wysiadania z samochodu został uruchomiany przez żołnierzy 10 ŚBOT na wniosek Wojewody Świętokrzyskiego. Do poboru wymazów metodą „drive-thru” kierowane są osoby wytypowane przez Wojewódzką Stacją Sanitarno – Epidemiologiczną w Kielcach. Punkt poboru żołnierze rozlokowali na parkingu przy Suzuki Arenie w Kielcach. Pobieranie wymazów tą metoda po raz pierwszy Terytorialsi rozpoczęli w ubiegłym tygodniu. Do tej pory darmowe testy wykonali u ponad 80 osób. Dzisiejsze 29 testów trafiło do laboratorium, które przeprowadzi badania diagnostyczne. Pobieranie wymazów dokonywane jest przez żołnierzy, którzy zostali odpowiednio przeszkoleni w Wojskowym Ośrodu Medycyny Prewencyjnej. Punkt Test&GO będzie rozwijany  również w kolejnych dniach, w razie potrzeb również w innych miejscach naszego województwa.

Codziennie do walki z COVID-19 zaangażowanych jest ponad 400 żołnierzy 10 Świętokrzyskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej. Nasze działania są prowadzone w formie wspierania wojewodów, samorządów, instytucji pomocowych oraz bezpośredniej pomocy potrzebującym.

Od 18 marca br. WOT prowadzi pierwszą w historii ogólnopolską operację przeciwkryzysową pod kryptonimem „Odporna Wiosna”. Każdego dnia w bezpośrednie działania zaangażowanych jest ponad 4 tys. żołnierzy, w tym podchorążowie Akademii Wojskowych. Celem operacji jest łagodzenie skutków kryzysu oraz wzmocnienie odporności na kryzys społeczności lokalnych.

W ramach „Odpornej Wiosny” terytorialsi dostarczają żywność i leki, wspierają służby sanitarne i samorząd terytorialny, współpracują z ośrodkami pomocy społecznej i Caritasem, wspierają rodziny personelu medycznego, kombatantów, osoby starsze i przebywających w kwarantannie, oddają krew oraz prowadzą infolinię wsparcia psychologicznego. 

Burmistrz zaprasza

<p><strong>Cezary Błach</strong></p>

Cezary Błach

Przyjęcia interesantów:

Piatek w godz. 7.30 - 12.30

Kontakt z Burmistrzem:  burmistrz@suchedniow.pl

Zobacz również

Kalendarz

luty 2023
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

wersja językowa

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.