Logo Gmina Suchedniów

News

News zdjęcie id 2453

apel burmistrza do mieszkańców

20.03.2020

Szanowni Mieszkańcy Miasta i Gminy Suchedniów!

W Polsce wprowadzony został stan zagrożenia epidemicznego.

Podjęliśmy w związku z tym szereg działań, mających zminimalizować ryzyko zakażenia koronawirusem, o czym na bieżąco informujemy Państwa na naszej stronie www.suchedniow.pl.  Zapewniam Państwa, że jako samorząd dokładamy wszelkich starań, aby zagwarantować mieszkańcom bezpieczeństwo. Jesteśmy w stałym kontakcie z odpowiednimi służbami i realizujemy ich zalecenia.

W ślad za decyzjami rządu o zamknięciu placówek oświatowych i instytucji kultury, lokali gastronomicznych i niektórych sklepów  oraz o zakazie organizacji zgromadzeń powyżej 50 osób, wprowadziliśmy ograniczenia w obsłudze interesantów w Urzędzie Miasta i Gminy   i jego jednostkach organizacyjnych. Od 16 marca 2020 r. do odwołania obsługa Interesantów w UMiG oraz Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej odbywa się wyłącznie na parterze budynku Urzędu, a większość spraw możecie Państwo załatwić online lub telefonicznie.

W Zakładzie Gospodarki Komunalnej zostało wstrzymane przyjmowanie wpłat gotówkowych w kasie oraz odczyty wodomierzy dokonywane przez inkasentów ZGK w Suchedniowie.

NZOZ „Promyk” wprowadził nadzwyczajne rozwiązania dotyczące przyjęć pacjentów. Pacjentom udzielane są teleporady (z możliwością wystawiania recept i zwolnień lekarskich), a zamówienia na leki przyjmowane w chorobach przewlekłych można składać telefonicznie    i mailowo. W sytuacjach, kiedy jest to niezbędne pacjenci umawiani są (telefonicznie) do lekarza na konkretną godzinę. Proszę, abyście Państwo wykazali się cierpliwością – pracownicy „Promyka” odbierają codziennie ponad tysiąc telefonów.

Naszym wspólnym zadaniem jest ograniczanie kontaktu między ludźmi, bo tylko tak możemy powstrzymać rozprzestrzenianie się wirusa. Leży to w interesie nas wszystkich, a przede wszystkim tych najsłabszych – osób starszych i schorowanych.

Apeluję do Państwa, żeby w miarę możliwości zostawać w domach, nie spotykać się w większym gronie, wychodzić załatwiać tylko niezbędne zakupy.

Bardzo proszę rodziców o dopilnowanie, by dzieci i młodzież pozostali w domach. Przerwa  w zajęciach szkolnych służy izolacji uczniów w celu eliminacji możliwości zarażenia i dalszego zakażania. To nie są ferie. Nasze dzieci muszą to wiedzieć.
Niezmiernie ważne jest również, aby osoby pozostające w kwarantannie zachowywały się odpowiedzialnie i nie opuszczały miejsca kwarantanny a także nie kontaktowały się z innymi osobami.

Tylko działając wspólnie i odpowiedzialnie, przetrwamy trudny okres. Bądźmy solidarni, rozsądni i troskliwi. Odłóżmy rzeczy niekonieczne na bok, teraz jest czas, by zadbać o zdrowie własne i naszych najbliższych.            Burmistrz

 Miasta i Gminy Suchedniów

         Cezary Błach

Burmistrz zaprasza

<p><strong>Dariusz Miernik</strong></p>

Dariusz Miernik

Przyjęcia interesantów:

Piatek w godz. 7.30 - 12.30

Kontakt z Burmistrzem:  burmistrz@suchedniow.pl

Zobacz również

Kalendarz

marzec 2024
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

wersja językowa

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.