Logo Gmina Suchedniów

News

News zdjęcie id 2450

przestrzegajmy kwarantanny!

18.03.2020

W związku z pandemią koronawirusa, zgodnie z obecnie obowiązującymi przepisami, każdy obywatel Polski wracający do kraju jest zobowiązany do odbycia czternastodniowej kwarantanny.

Podczas kwarantanny domowej w żadnym wypadku nie można wychodzić z domu. Zakazane jest wychodzenie z psem, spacery, wychodzenie na zakupy czy do przychodni. W zakupach lub opiece nad zwierzęciem mogą pomóc osoby bliskie lub sąsiedzi. Należy jednak pamiętać, żeby taka pomoc odbywała się bez kontaktowo – zakupy można zostawić przed drzwiami.

Jeśli podczas kwarantanny domowej nie da się uniknąć kontaktu z innymi osobami w mieszkaniu, one również muszą zostać poddane kwarantannie domowej.

Przestrzeganie zasad jest bardzo ważne, ponieważ znacząco zmniejsza ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa. Za nieprzestrzeganie zasad kwarantanny grozi grzywna do pięciu tysięcy złotych.

W przypadku złamania procedur kwarantanny domowej w grę wchodzić może jeszcze inny przepis karny, o surowszych konsekwencjach. To artykuł 165 § 1 kodeksu karnego. Mówi on, że "Kto sprowadza niebezpieczeństwo dla życia lub zdrowia wielu osób albo dla mienia w wielkich rozmiarach powodując zagrożenie epidemiologiczne lub szerzenie się choroby zakaźnej (...) podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat". Jeżeli sprawca działa nieumyślnie, grozi mu do 3 lat więzienia.

Mając na uwadze bezpieczeństwo mieszkańców naszej gminy, Burmistrz Suchedniowa zobowiązał sołtysów i przewodniczących zarządów osiedli do informowania policji o wszystkich przypadkach łamania procedur kwarantanny.

 

Burmistrz zaprasza

<p><strong>Dariusz Miernik</strong></p>

Dariusz Miernik

Przyjęcia interesantów:

Piatek w godz. 7.30 - 12.30

Kontakt z Burmistrzem:  burmistrz@suchedniow.pl

Zobacz również

Kalendarz

marzec 2024
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

wersja językowa

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.