Logo Gmina Suchedniów

News

News zdjęcie id 2406

I Świętokrzyska Olimpiada Przedszkolaków

26.02.2020

Z inicjatywy Świętokrzyskiego Kuratorium Oświaty w całym wojewódzkie rozgrywane są eliminacje gminne „I Świętokrzyskiej Olimpiady Przedszkolaków”. Impreza adresowana jest do dzieci w wieku 5 i 6 lat, zarówno z przedszkoli publicznych, jak i niepublicznych.

-Jej celem jest propagowanie zdrowego stylu życia, rozwijanie sprawności fizycznej i odporności psychicznej dzieci, rozwijanie zasad zdrowej rywalizacji sportowej oraz rozwijanie umiejętności współdziałania w zespole – mówiła podczas otwarcia eliminacji gminnych w SSP w Ostojowie Marzena Zajączkowska, wizytator ze ŚKO.

Eliminacje gminne z udziałem przedszkolaków z Ostojowa i Suchedniowa odbyły się 25 lutego w SSP im. W. Łyczkowskiej w Ostojowie. Ich otwarcia dokonała dyrektor szkoły Joanna Piasta-Siechowicz, która powitała dzieciaki oraz burmistrza Cezarego Błacha i dyrektor suchedniowskiego przedszkola Grażynę Milanowicz.

Rywalizowało w sumie sześć drużyn (4 z Ostojowa – opiekunki: Monika Kwapisiewicz, Anna Kamińska i Milena Kowalik, 2 z Suchedniowa – Anna Dziób, Magdalena Biskup). Zawody sędziował i koordynował Krzysztof Piątek, o zdrowie dzieci zadbała Bożena Zegadło.

Czteroosobowe zespoły dzieci zmagały się w kilku konkurencjach: bieg z pałeczką na dystansie 15 m, toczenie piłki siatkowej slalomem, rzut woreczkiem do koła hula-hop, skok z miejsca. W kategorii 5-latków lepsze okazały się dzieci z Suchedniowa, a w kategorii 6-latków dzieci z Ostojowa i to one wystąpią na eliminacjach powiatowych.

Finał I Świętokrzyskiej Olimpiady odbędzie się 5 czerwca na stadionie MOSiR w Kielcach.

Jacenty Kita

Burmistrz zaprasza

<p><strong>Cezary Błach</strong></p>

Cezary Błach

Przyjęcia interesantów:

Piatek w godz. 7.30 - 12.30

Kontakt z Burmistrzem:  burmistrz@suchedniow.pl

Zobacz również

Kalendarz

luty 2024
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29

wersja językowa

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.