Logo Gmina Suchedniów

News

News zdjęcie id 232

Jaki będzie Suchedniów za 10 lat? Budujemy Strategię Rozwoju Miasta i Gminy Suchedniów

27.11.2015

Od ponad miesiąca trwają prace mające na celu opracowanie Strategii Rozwoju Miasta i Gminy Suchedniów na lata 2016-2026. Konieczność sporządzenia tego dokumentu wynika ze standardów europejskich. Będzie on stanowić dla Gminy formalną podstawę do ubiegania się o dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej w latach 2014-2020. Jednak nie mniej ważne jest uzasadnienie pragmatyczne Strategii, jako kluczowego narzędzia w procesie rozwoju społeczno - gospodarczego miasta i gminy. Strategia to pomysł na miasto. Strategia to cele powiązane w sposób komplementarny z programami rozwoju regionu, Polski i Europy, ale przede wszystkim cele bliskie oczekiwaniom i potrzebom całej społeczności lokalnej.

Strategia to szansa na realizację konkretnych inicjatyw podejmowanych  przez przedsiębiorców, organizacje pozarządowe, samorząd, a także w ramach partnerstwa międzysektorowego.

"Rozwój jest tym co czynią jednostki i grupy społeczne, a nie tym co jest robione dla nich" - ta myśl bardzo mocno wybrzmiała podczas warsztatów strategicznych, które odbyły się w listopadzie w sali konferencyjnej Urzędu Miasta. W spotkaniach uczestniczyło ponad 100 mieszkańców naszego miasta: przedstawiciele samorządu lokalnego, przedsiębiorcy, młodzież, lokalni działacze społeczni, członkowie organizacji pozarządowych, pracownicy urzędu, szkół, instytucji kultury.

  • Jaki jest najważniejszy problem Suchedniowa? Kto jest gospodarzem/właścicielem Suchedniowa?
  • Czym wyróżnia się Suchedniów? Jaka jest tożsamość „charakter” tego miasta?
  • Dlaczego i kto chce do nas przyjeżdżać i spędzać tu swój wolny czas?
  • Co zrobić, aby takich osób było coraz więcej?
  • Jak stworzyć warunki wspierające rozwój przedsiębiorstw?
  • Jak mądrze zainwestować (a nie wydać) środki unijne, aby przyczyniły się do rozwoju miasta?
  • Jakie inwestycje są najważniejsze w Suchedniowie?
  • Jakie zadania czekają Suchedniów w związku z nieuniknionym starzeniem się społeczeństwa?

Oto pytania, na które szukali odpowiedzi uczestnicy warsztatów.  Ale to także pytania, które każdy z nas  powinien sam sobie zadać, a jeszcze lepiej przedyskutować w gronie rodziny czy przyjaciół. 
Spotkania i konsultacje trwają. Każdy głos jest ważny. Dialog służący wymianie doświadczeń i wiedzy w sprawach ważnych dla rozwoju Naszego Miasta jest jednym z kluczowych etapów budowania Strategii  Rozwoju.  Dlatego bardzo gorąco zapraszam wszystkich Mieszkańców do dyskusji i dzielenia się opiniami, uwagami i potrzebami. Zachęcam: piszcie, rozmawiajcie, dzwońcie (tel 41/2543186 wew. 12, promocja@suchedniow.pl). Tylko dzięki zaangażowaniu Mieszkańców Strategia Rozwoju Miasta
i Gminy Suchedniów będzie nie tylko  dokumentem, ale przede wszystkim narzędziem zmiany.  Wszelkie informacje na temat Strategii i działań związanych z jej opracowywaniem, a także interaktywny formularz ankiety można znaleźć na stronie www.suchedniow.pl w zakładce „strategia rozwoju”. Zapraszam i gorąco zachęcam do współpracy! 

Cezary Błach

Burmistrz Miasta i Gminy Suchedniów

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Burmistrz zaprasza

<p><strong>Dariusz Miernik</strong></p>

Dariusz Miernik

Przyjęcia interesantów:

Piatek w godz. 7.30 - 12.30

Kontakt z Burmistrzem:  burmistrz@suchedniow.pl

Zobacz również

Kalendarz

lipiec 2024
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

wersja językowa

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.