Logo Gmina Suchedniów

News

News zdjęcie id 2319

SKARŻYSCY STRAŻACY OTRZYMALI NAJNOWOCZEŚNIEJSZY W WOJEWÓDZTWIE WÓZ BOJOWY

13.12.2019

12 grudnia w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Skarżysku - Kamiennej uroczyście przekazano do służby nowy, ciężki wóz bojowy marki Scania, który kosztował prawie 1,2 mln zł. Odsłonięto również tablicę pamiątkową twórcy,  w 1899 roku, straży ogniowej osady Kamienna Janowi Witwickiemu. Odbyło się też świąteczne spotkanie opłatkowe.

W uroczystości uczestniczyła liczna grupa strażaków zawodowych i ochotników, samorządowcy i przedstawiciele instytucji współpracujących ze strażą. Wśród nich byli m.in. burmistrz Cezary Błach, prezes OSP Suchedniów Wiesław Sufin, naczelnik Andrzej Sufin oraz prezes OSP Ostojów Marek Malicki.

Na początku na maszt wciągnięto flagę Rzeczypospolitej i odegrano „Mazurka Dąbrowskiego”. Potem ksiądz Karol Piłat i ojciec Rafał Kołodziejski poświęcili pojazd, a przedstawiciele fundatorów nowego auta przekazali symbolicznie kluczyki strażakom zawodowym, którym będzie on służył. Wśród przekazujących był burmistrz Cezary Błach.

Nowe auto to największy i najnowocześniejszy pojazd tej klasy w województwie świętokrzyskim. Zabiera sześcioosobową załogę, ma zbiornik na 8 metrów sześciennych wody i wydajną motopompę, oraz potrzebne wyposażenie. Posiada napęd terenowy. Kosztował 1 milion 180 tysięcy złotych. Na jego zakup złożyły się Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska, Świętokrzyski Urząd Marszałkowski, Powiat Skarżyski oraz gminy Skarżysko - Kamienna i Suchedniów, a także KP PSP.

Dodajmy, że Gmina Suchedniów na zakup przekazała 70.000 zł. W zamian za to wsparcie jest ogromna szansa, że do OSP Suchedniów trafi z KP PSP ciężki wóz bojowy MAN z 2004 roku, będący dotychczas w zasobach KP PSP. O ile tak by się stało, to zastąpiłby Jelcza z 1974 roku.

Podczas uroczystości w budynku komendy odsłonięto tablicę pamiątkową poświęconą Janowi Witwickiemu, twórcy odlewni w Kamiennej, który w 1899 roku założył Ochotniczą Straż Ogniową. Ufundowana została ze składek osób prywatnych.

Na zakończenie w sali konferencyjnej KP PSP odbyło się spotkanie opłatkowe.

 

Burmistrz zaprasza

<p><strong>Cezary Błach</strong></p>

Cezary Błach

Przyjęcia interesantów:

Piatek w godz. 7.30 - 12.30

Kontakt z Burmistrzem:  burmistrz@suchedniow.pl

Zobacz również

Kalendarz

grudzień 2023
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

wersja językowa

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.