Logo Gmina Suchedniów

News

News zdjęcie id 2315

Gala Szlachetnej Paczki

10.12.2019

Do 19 rodzin z gmin Suchedniów i Łączna trafiła w tym roku świąteczna pomoc w ramach akcji „Szlachetna Paczka”. Do potrzebujących trafił opał, żywność, odzież, artykuły AGD a nawet okna. Jedna z paczek miała wartość aż 7,7 tys. zł.

Gala odbyła się w suchedniowskich „Kuźnicy” w dniu 8 grudnia. – Akcję w okręgu Suchedniów organizujemy od siedmiu lat. W rekordowym roku pomoc trafiła do 26 rodzin. Zbliżające się święta to moment, w którym ludzie łączą się w serdeczności – mówiła Izabela Paszowska, koordynator akcji. Paczki do większości potrzebujących dotarły w dniu 7 grudnia, wolontariusze pracowali od rana do 21.00. zaspokojono 100% zgłoszonych potrzeb.

Organizatorzy gali podziękowali za pomoc burmistrzowi Cezaremu Błachowi, dyrektorowi SOK „Kuźnica” Andrzejowi Karpińskiemu oraz na ręce Magdaleny Przyjemskiej dla pracowników magistratu, którzy ufundowali jedną z paczek. Burmistrz zapewniając, że zarówno on, jak i urzędnicy, nadal będą się angażować w to szlachetne dzieło. – Cieszę się, że w Suchedniowie są ludzie, którzy chcą pomagać innym – dodał Cezary Błach.

W części artystycznej, która przeplatana była opowieściami o sytuacji niektórych z rodzin otrzymujących pomoc, wystąpiły Maja Bracha i Dominika Tokarczyk z Łącznej oraz podopieczne Katarzyny Klusek ze „Studia Piosenki”: Paulina i Bartek Antoniak, Laura Wrotniak, Lilia Dąbrowska, Iga Michalska, Laura Mazurkiewicz, Nikola Świtek, Zuzia Niemczyk, Magda Brzoza i Julia Majcher.

Na zakończenie wystąpiły „Babki Ali” (Alicja Pająk, Małgorzata Stępień, Renata Kuszewska i Anna Hajduk) oraz zespół „Kumotry” w składzie: Alek Wikło, Andrzej Chełminiak i Stanisław Pańtak. Był też tort ufundowany przez Cukiernię „Lazur”.

Wolontariusze, którzy pracowali w tegorocznej edycji akcji to: Wiktoria Świat, Zuzanna Witecka, Weronika Zagdan, Alicja Zagdan, Małgorzata Stępień, Justyna Magnowska-Janicka, Ewelina Bilska i Dawid Kowacz.

Jacenty Kita

Burmistrz zaprasza

<p><strong>Dariusz Miernik</strong></p>

Dariusz Miernik

Przyjęcia interesantów:

Piatek w godz. 7.30 - 12.30

Kontakt z Burmistrzem:  burmistrz@suchedniow.pl

Zobacz również

Kalendarz

lipiec 2024
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

wersja językowa

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.