Logo Gmina Suchedniów

News

News zdjęcie id 2284

Suchedniowska „KAWKA”

20.11.2019

W Suchedniowskim Ośrodku Kultury „Kuźnica” w dniach 16-17 listopada odbyły się Konfrontacje Amatorskich Widowisk Kabaretowych „KAWKA”.

Konfrontacje otworzył dyrektor ośrodka Andrzej Karpiński.  W pierwszym dniu odbyły się przesłuchania konkursowe, w których udział wzięło sześć kabaretów:  „OnOnOn”, „Trzecia Strona Medalu”, „Kaffka Karafka”, „Trzeci Wymiar”, „Bez Próby” i „PKS”.

„KAWKA” była ogólnopolskim konkursem dla amatorskich grup zajmujących się twórczością kabaretową. Każdy z kabaretów był zobowiązany do przedstawienia 20-30 minutowego programu konkursowego.

Zmagania konkursowe oceniało Jury w składzie: Andrzej Grzanka - przewodniczący (krakowski performer, kabareciarz i konferansjer), Jarek Pająk z kabaretu „Weźrzesz”, Marcin Zbigniew Wojciech, („Stand up”, wcześniej kabaret „2240”).

W niedzielę poznaliśmy laureatów. I miejsce zajęła grupa „OnOnOn” z Warszawy (nagroda 4.000 zł), II miejsce kabaret „Bez próby” w Kielc (3.000 zł), a III kabaret „Trzecia strona medalu” z Krakowa (2.000 zł).  Wyróżnienia przyznano  kabaretowi „PKS” z Lublina oraz „Trzeci wymiar” z Żor, a nagrodę publiczności suchedniowskiej grupie „Kaffka Karafka”. Nagrody wręczyli burmistrz Miasta i Gminy Suchedniów Cezary Błach, dyrektor SOK „Kuźnica” w Suchedniowie Andrzej Karpiński oraz prezes Stowarzyszenia „Kuźniczy Krąg” Paweł Zubiński

Po wręczeniu upominków i nagród odbył się koncert laureatów, a na zakończenie konfrontacji wystąpił kabaret „FiFa Rafa”, czyli Ola i Mateusz Kwiatkowscy w programie „I że Ci nie odpuszczę...”.

Organizatorem Konfrontacji Amatorskich Widowisk Kabaretowych „KAWKA” było Stowarzyszenie „Kuźniczy Krąg” oraz Suchedniowski Ośrodek Kultury „Kuźnica” w Suchedniowie. Projekt uzyskał dofinansowanie Lokalnej Grupy Działania „Wokół Łysej Góry” w Bielinach, a patronat nad impreza objęli Marszałek Województwa Świętokrzyskiego, Starosta Powiatu Skarżyskiego i Burmistrza Miasta i Gminy Suchedniów.

Zdjęcia: Kamil Garbala

Burmistrz zaprasza

<p><strong>Cezary Błach</strong></p>

Cezary Błach

Przyjęcia interesantów:

Piatek w godz. 7.30 - 12.30

Kontakt z Burmistrzem:  burmistrz@suchedniow.pl

Zobacz również

Kalendarz

sierpień 2022
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

wersja językowa

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.