News

News zdjęcie id 228

Nasze badmintonistki podbijają Europę

24.11.2015

Fantastycznie zagrały w  turnieju JUNIOR CZECH Wiktoria Dąbczyńska i Zuzanna Glijer. Wiktoria z Olą Goszczyńską w półfinale pokonały parę nr.1 Czeszki Magdalena Lajdowa/Denisa Sikalova 21-16/21-16 (trenerzy kadry relacjonowali, że był to najlepszy mecz naszej pary w dotychczasowych startach), Zuzanna Glijer debla zagrała z Karoliną Władzińską i w drugim półfinale   pokonały bardzo mocne Słowenki nr.2 turnieju Ema Cizeli /Petra Polanc 25-23/21-16.

Finał na czeskiej ziemi rozegrały reprezentantki Polski między sobą. Wygrała młodsza para, bardziej zgrana i z większym doświadczeniem 21-10/21-14. Wiktoria  i Ola zostały Międzynarodowymi Mistrzyniami Czech.

Wiktoria z tych mistrzostw wróciła z dwoma medalami, do złota dorzuciła brąz w grze mieszanej z Robertem Cybulskim.

Obie nasze zawodniczki gry pojedyncze zakończyły w trzeciej rundzie. Pechowo w tym turnieju wylosowała trzecia reprezentantka Orlicza Izabela Pajek, która już w drugiej rundzie w debla z Wiktorią Adamek spotkała się ze słoweńską parą nr.2 Ema Cizeli/Petra Polanc i przegrały po bardzo dobrym wyrównanym meczu 21-16/12-21/15-21. W mikście z Radkiem Wróblem w drugiej rundzie przegrali ze srebrnymi medalistami Michał Hubacek/Monika Svetnickova 23-25/13-21.

Reprezentacja Polski zdobyła trzy złote, jeden srebrny i jeden brązowy medal. Następny sprawdzian formy naszej reprezentacji 4-6 grudnia w Estonii.

Brawo Polacy, brawo zawodniczki Orlicza, Suchedniów jest szczęśliwy  i dumny, że jesteście tak mocnym punktem reprezentacji Polski Juniorów .