Logo Gmina Suchedniów

News

News zdjęcie id 2254

Wyjątkowy suchedniowski Dzień Seniora

21.10.2019

20 października zapisze się na kartach historii suchedniowskich seniorów. Tego dnia o godz. 15.00 w Suchedniowskim Ośrodku Kultury po raz pierwszy rozpoczęły się obchody „Dnia Seniora”. Sala kinowa ośrodka wypełniła się do ostatniego miejsca.

Wydarzenie poprowadzili Agnieszka Włodarczyk-Mazurek oraz Andrzej Karpiński.

Na początek koncert dał zespół muzyczny „Niepokonani” działający przy „Kuźnicy” w składzie: Andrzej Karpiński – instrumenty klawiszowe, vocal, Lech Zachariasz – instrumenty klawiszowe, Paweł Stępnik – gitara prowadząca, vocal, Piotr Kabała – gitara basowa, vocal oraz Piotr Mondzik – perkusja. Na koniec zespół zagrał utwór „Niepokonani” zespołu „Perfect”.

  - Nazwa naszego zespołu mówi o tym, że chodzi nam o zachowanie tradycji muzycznej – mówił Andrzej Karpiński.

Wiersze swego autorstwa dedykowane seniorom recytowali Danuta Świerzyńska oraz Andrzej Synowiec.

Życzenia seniorom złożył burmistrz Cezary Błach: -Ciepła energia i dobro płynie z waszych działań. Życzę, aby ta energia dawała wam radość z tego co robicie. Burmistrz poinformował również o tym, że na ostatnim etapie rozpatrywania w Urzędzie Marszałkowskim jest wniosek Gminy Suchedniów o pozyskanie środków w wysokości niemal 2,5 mln złotych na stworzenie przy ul. Sportowej Klubu Seniora.

Dużo śmiechu wśród zebranych wzbudziło przedstawienie „Targ Chłopski” wg scenariusza i reżyserii Zenona Juchniewicza. Wystąpili: Iwona Wąsowska, Anna Margas, Teresa Przeorska, Agnieszka Włodarczyk-Mazurek, Anna Zaczek, Jan Kaczor, Andrzej Synowiec oraz dzieci: Gabrysia Margas, Jowita Mazurek i Lena Wąsowska. Premiera przedstawienia miała miejsca podczas wernisażu wystawy fotograficznej Janusza Buczkowskiego w Bodzentynie.

Wystąpiły również „Aniołki” Katarzyny Klusek, czyli dzieciaki ze „Studia Piosenki”: Ewa Pajek, Nikola Świtek, Gabrysia Pokrzywa, Julia Majcher, Liliana Dąbrowska, Laura Mazurkiewicz, Laura Wrotniak, Paulina Antoniak, Bartłomiej Antoniak, Blanka Jaworska i Magdalena Brzoza.

O działalności swych stowarzyszeń seniorów opowiadali: o Radzie Seniorów - Halina Ostrowska, o Parafialnym Klubie Seniora - Radosław Kowalik (który w imieniu klubu zaprosił na koncert Filharmonii Świętokrzyskiej w dniu 27 października o godz. 16.30 w Chrześcijańskim Ośrodku Kultury), o Klubie Seniora „Kreatywni” Danuta Rokita (która odczytała dwa wiersze Krystyny Sasal o kaszy), natomiast informację Zofii Żuczek o pracy Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów odczytał Andrzej Karpiński. Dodajmy, że w organizację wydarzenia zaangażowana była również Sekcja Emerytów i Rencistów Związku Nauczycielstwa Polskiego oraz koła gospodyń wiejskich z Michniowa i Mostek, których trzon stanowią seniorzy.

Na koniec wystąpił Chór „Senior” pod kierunkiem Natalii Nastiuk, a wysłuchał go m.in. Jerzy Fąfara,  jego były dyrygent.

To było niezapomniane popołudnie, które na długo zapadnie w pamięci naszych seniorów.

Jacenty Kita

Burmistrz zaprasza

<p><strong>Cezary Błach</strong></p>

Cezary Błach

Przyjęcia interesantów:

Piatek w godz. 7.30 - 12.30

Kontakt z Burmistrzem:  burmistrz@suchedniow.pl

Zobacz również

Kalendarz

luty 2024
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29

wersja językowa

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.