Logo Gmina Suchedniów

News

News zdjęcie id 2226

Eko - wydarzenie "BZY CZY MY?"

23.09.2019

W sobotnie popołudnie, 21 września, na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suchedniowie  odbyło się eko-wydarzenie pod hasłem BZY CZY MY?, zorganizowane przez nieformalną grupę Eko Suchedniów. Najpierw o 14.00 grupa kilkunastu osób wyruszyła nad suchedniowski zalew, aby posprzątać jego brzegi, w ramach akcji NIE MOJE ŚMIECI MÓJ SUCHEDNIÓW, a o 16.00 na terenie OSiR-u rozpoczął się kiermasz DRUGIE ZYCIE RZECZY, w który zaangażowały się przede wszystkim dzieci. Zbędne już im zabawki i ksiązki wystawiły m.in. Marysia Bolechowska i Ewa Pajek.

Organizatorzy zachęcali do zakładania kwietnych łąk przyjaznych dla pszczół. Tłumaczyli, jakie rośliny są najlepsze, rozdawali sadzonki roślin miododajnych, a także saszetki MINI ŁĄKI -  z nasionkami kwiatów, które lubią pszczoły. Obecni byli też pszczelarze z Gminnego Koła Pszczelarzy w Suchedniowie - pan Henryk Dulęba (pasieka Ostojów) i pan Stanisław Mazurek (pasieka Michniów), którzy częstowali różnego rodzaju miodami i ciekawie opowiadali o pszczelarstwie. Można też było obejrzeć wystawę domków dla pszczół, do samodzielnego zamontowania na balkonie, w ogrodzie czy na działce.

- Chcemy aby akcja BZY CZY MY odbywała się co najmniej dwa razy w roku. Chcemy aby coraz więcej  osób, którym nie jest obojętny los pszczół dołączało do nas. Do tej pory nie było takich eko-wydarzeń w Suchedniowie. Budowanie świadomości, że każde eko-działanie nawet na małą skalę jest cenne -  wymaga dużo czasu i pracy - mówią organizatorzy. 

Grupę Eko Suchedniów tworzą: Agnieszka Andrzejewska, Anna Korytowska, Maria Pajek, Monika Ptak - Korbacz, Karolina Gałczyńska - Szymczyk i Radek Kowalik.

Burmistrz zaprasza

<p><strong>Cezary Błach</strong></p>

Cezary Błach

Przyjęcia interesantów:

Piatek w godz. 7.30 - 12.30

Kontakt z Burmistrzem:  burmistrz@suchedniow.pl

Zobacz również

Kalendarz

kwiecień 2024
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

wersja językowa

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.