Logo Gmina Suchedniów

News

News zdjęcie id 2186

Zaproszenie na konferencję

30.08.2019

Szanowni Państwo,

Mamy zaszczyt zaprosić na III Ogólnopolską, Interdyscyplinarną Konferencję Naukową pt. „Takie same dla wszystkich? - znaczenie przedmiotów w postrzeganiu i kształtowaniu tożsamości narodowej i lokalnej”, która odbędzie się w dniu 7 września 2019 r. w Suchedniowskim Ośrodku Kultury „Kuźnica”.

Proponowana tematyka konferencji wpisuje się w narodowy program obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości na lata 2017-2021 oraz zakres działań Europejskich Dni Dziedzictwa 2019.

Temat konferencji ma zwrócić szczególną uwagę społeczeństwa i zachęcić badaczy do działań, względem zagadnienia odzyskiwania, utrzymywania i trwania w niepodległości w szerokorozumianym regionie świętokrzyskim oraz ukazać sposób budowania i odczytywania opowieści, narracji historycznej poprzez przedmioty - mniej lub bardziej znaczące w ogólnym mniemaniu.

Organizatorzy chcą pokazać, że tożsamość niepodległości to nie tylko czyn zbrojny czy szereg działań cywilnych, wykonywanych przez cały okres zaborów lub już po odzyskaniu suwerenności, zmierzających do jednego- szeroko rozumianej Niepodległości. Chcemy skupić się na przedmiotach dużych, małych, publicznie dostępnych, prywatnych, zadbanych i zapomnianych, które związane są z polskimi drogami do suwerenności, oddziaływały lub nadal oddziałują na nasze poczucie tożsamości z wolną ojczyzną. Powyższą tematykę chcemy zamknąć w rejonie między Wisłą i Pilicą, który jak uważamy poprzez swoją wielowiekową spuściznę dziejową ma znaczący wpływ na poruszaną tematykę także w kontekście ogólnopolskim.

Konferencji towarzyszyć będą dwa ważne wydarzenia: wernisaż wystawy pt. Pejzaże Świętokrzyskie, składającej się z prac plastycznych przygotowanych przez Stowarzyszenie KreArte oraz promocja czwartego numeru cyklu wydawniczego „Zeszyty Suchedniowskie. Historia”.

Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Suchedniów- Cezarego Błacha.

 

Serdecznie zapraszamy
Stowarzyszenie Grupa Inicjatywna POD PRĄD

program konferencji: 

/_portals_/suchedniow/CKFiles/2019_/2._Konferencja_-plakat.pdf

 

 

 

Burmistrz zaprasza

<p><strong>Cezary Błach</strong></p>

Cezary Błach

Przyjęcia interesantów:

Piatek w godz. 7.30 - 12.30

Kontakt z Burmistrzem:  burmistrz@suchedniow.pl

Zobacz również

Kalendarz

grudzień 2022
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

wersja językowa

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.