News

News zdjęcie id 216

sobota z mistrzem

16.11.2015

AKADEMIA ROBERTA MATEUSIAKA  14 listopada w Warszawie zorganizowała Ogólnopolski Turniej Młodzików Młodszych i Młodzików, w którym wystartowali młodzi badmintoniści Orlicza. Robert Mateusiak to olimpijczyk z Sydney, Aten, Pekinu, Londynu, mistrz Europy w grze mieszanej, sympatyczny chłopak, który cały dzień oglądał zmagania młodych badmintonistów, wręczał medale i dyplomy zwycięzcom.

Przy Mistrzu świetnie zaprezentowali się nasi zawodnicy, którzy zdobyli 7 medali. Aleksandra Pająk w finale pokonała Paulinę Hankiewicz  z Warszawy 21-15/21-19, w deblu z Pauliną Karską z Łodzi zdobyła drugie złoto.

Dobrze rozwija się nasz młodziutki przyszłościowy debel Julia Pajek/Julia Pająk, który wygrał w Warszawie, a Julia Pajek drugi medal srebrny wywalczyła w grze singlowej. W tej samej kategorii-młodzik młodszy Weronika Zięba zdobyła dwa medale, w singlu była trzecia, w grze mieszanej z Franciszkiem Dera Ostrów Wielkopolski  druga.

Siódmy medal brązowy dla Orlicza  wywalczyli młodzicy Wojciech Obarski /Norbert Sołkiewicz w grze deblowej.

PS. Pamiętam Roberta Mateusiaka jako małego chłopca, który na siłę był przyprowadzany na turnieje badmintona, jego talent odkrył Robert Panasiewicz trener Poloneza Warszawa i walczył z Robertem i jego rodzicami, by trenował badmintona. Robert jak większość chłopców kopał piłkę i robił to bardzo dobrze, zabiegali o niego również trenerzy tenisa stołowego, w którym był równie świetny, jednak wybrał badminton!