Logo Gmina Suchedniów

News

News zdjęcie id 2140

zaproszenie na konferencję naukową

02.07.2019

Stowarzyszenie "Grupa Inicjatywna Pod Prąd" ma zaszczyt zaprosić na

ogólnopolską, interdyscyplinarną konferencję naukową pt.
„Takie same dla wszystkich? - znaczenie przedmiotów w postrzeganiu                       i kształtowaniu tożsamości narodowej i lokalnej",
która odbędzie się w dniu 7 września 2019 r. w Suchedniowie.

Proponowana tematyka konferencji wpisuje się w narodowy program obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości przewidziany na lata 2017-2021 oraz zakres działań tegorocznej edycji Europejskich Dni Dziedzictwa. Stowarzyszenie Grupa Inicjatywna „Pod Prąd" pragnie włączyć się w ten jubileusz poprzez organizację kolejnego spotkania naukowego z 8 referentami reprezentującymi różne ośrodki naukowe, badawcze i muzealne rejonu między Wisłą a Pilicą.

Temat konferencji ma zwrócić szczególną uwagę społeczeństwa i zachęcić badaczy do działań, względem zagadnienia odzyskiwania, utrzymywania i trwania w niepodległości w szeroko rozumianym regionie świętokrzyskim oraz ukazać sposób budowania i odczytywania opowieści, narracji historycznej poprzez przedmioty - mniej lub bardziej znaczące w ogólnym mniemaniu. Organizatorzy chcą pokazać, że tożsamość niepodległości to nie tylko czyn zbrojny czy szereg działań cywilnych, wykonywanych przez cały okres zaborów lub już po odzyskaniu suwerenności, zmierzających do jednego - szeroko rozumianej Niepodległości. Chcemy skupić się na przedmiotach dużych, małych, publicznie dostępnych, prywatnych, zadbanych i zapomnianych, które związane są z polskimi drogami do suwerenności, oddziaływały lub nadal oddziałują na nasze poczucie tożsamości z wolną ojczyzną. Powyższą tematykę chcemy zamknąć w rejonie między Wisłą i Pilicą, który jak uważamy poprzez swoją wielowiekową spuściznę dziejową ma znaczący wpływ na poruszaną tematykę, także w kontekście ogólnopolskim.

Organizatorzy przewidują wynagrodzenia dla prelegentów (umowa o dzieło) oraz wydawnictwo pokonferencyjne (wydane w roku 2020, w miarę pozyskanych środków zewnętrznych).

Wszystkich zainteresowanych wzięciem udziału w konferencji zapraszamy do wypełnienia formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie www.kuznica-suchedniow.com i nadesłanie go na adres: naukowy.suchedniow@gmail.com do dnia 15 lipca 2019 roku.

Informacje o zakwalifikowaniu do uczestnictwa zostaną podane 25 lipca 2019 r.

Prosimy o szerokie rozpropagowanie naszego zaproszenia wśród koleżanek i kolegów zajmujących się różnymi aczkolwiek pasującymi do tematu konferencji dziedzinami nauki.

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

 

Burmistrz zaprasza

<p><strong>Cezary Błach</strong></p>

Cezary Błach

Przyjęcia interesantów:

Piatek w godz. 7.30 - 12.30

Kontakt z Burmistrzem:  burmistrz@suchedniow.pl

Zobacz również

Kalendarz

lipiec 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

wersja językowa

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.