Logo Gmina Suchedniów

News

News zdjęcie id 2137

Michniów miętą pachnący

01.07.2019

29 czerwca w Michniowie roznosił się – i to dosłownie – zapach mięty. I nikogo to nie dziwiło, gdyż tego dnia na scenie „Pod Dębem” odbyła się impreza zatytułowana „Lato pachnące miętą”. Nie mogło więc zabraknąć degustowania tego ożywczego napoju, przyśpiewek i konkursów o mięcie.

Przybyłych powitał kierownik CKI Zenon Juchniewicz, wśród publiczności byli m.in. przewodniczący rady miejskiej Krzysztof Adamiec, wiceprzewodnicząca rady Małgorzata Kuszewska oraz zastępca burmistrza Dariusz Miernik z małżonką. Korzystając z okazji M. Kuszewska na ręce opiekunki świetlicy wiejskiej Pauliny Krzęszczyk przekazała zaległy prezent w postaci tostera. Jeszcze lepszą wiadomość miała dla mieszkańców. –Chcę podziękować burmistrzowi i całej radzie miejskiej za decyzje finansowe podjęte na ostatniej sesji. Dzięki nim uda się dokończyć przebudowę drogi oraz kanalizację – mówiła przewodnicząca.

A chodzi o 157.000 zł na II etap przebudowy drogi w kierunku lasu oraz 50.000 zł na dokończenie kanalizacji.

W części artystycznej wystąpiły zespołu ludowe „Piekoszowianie”, „Michniowianie” i „Furmani”, wiele okazji do śmiechu dostarczył kabaret „Kafka Karafka” (Monika Wrotniak, Anna Margas, Marcin Bujnowski i Michał Niemczyk – akompaniament Zenon Juchniewicz), a do zabawy doskonale wprowadził zespół muzyczny z SOK „Kuźnica” (zespół nadal nie ma nazwy – czekamy na propozycje). Zespół zagrał w składzie: Andrzej Karpiński, Janusz Szostak, Piotr Kabała, Lech Zachariasz i Paweł Stępnik.

Na chętnych czekała z poradami kosmetycznymi Ewelina Brzezinska oraz doskonała kuchnia michniowska. Samych pierogów organizatorzy przygotowali… 800!

Organizatorami wydarzenia byli: Centrum Kształceniowo-Integracyjne, Stowarzyszenie „Michniowianie” oraz Suchedniowski Ośrodek Kultury „Kuźnica”.

Burmistrz zaprasza

<p><strong>Dariusz Miernik</strong></p>

Dariusz Miernik

Przyjęcia interesantów:

Piatek w godz. 7.30 - 12.30

Kontakt z Burmistrzem:  burmistrz@suchedniow.pl

Zobacz również

Kalendarz

czerwiec 2024
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

wersja językowa

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.