Logo Gmina Suchedniów

News

News zdjęcie id 2131

Premiera SIECI USŁUG TURYSTYCZNYCH SUCHEDNIÓW.NATURALNIE

25.06.2019

Ponad 30 partnerów postanowiło współpracować, aby Suchedniów pojawił się na turystycznej mapie Polski. 21 czerwca 2019 r. uroczyście i oficjalnie rozpoczęła swoją działalność SIEĆ USŁUG TURYTYCZNYCH SUCHEDNIÓW.NATURALNIE. Ruszył także portal turystyczny suchedniownaturalnie.pl

Podczas PREMIERY SIECI sala widowiskowa Suchedniowskiego Ośrodka Kultury Kuźnica wypełniona była po brzegi.

SUCHEDNIÓW.NATURALNIE to sieć współpracy pomiędzy podmiotami świadczącymi usługi turystyczne i okołoturystyczne na terenie Gminy Suchedniów. Idea SIECI odwołuje się do bogactwa lokalnych zasobów naturalnych i kulturowych, a jej podstawą są ludzie i ich praca, wiedza, umiejętności, pasje i zaangażowanie. Celem SIECI jest budowanie ciekawej, różnorodnej i rzetelnej oferty spędzania czasu wolnego w sposób aktywny, kreatywny, w bliskim kontakcie z naturą.

Różnorodność i pasje ludzi sieci pokazuje FILM promujący tę nową inicjatywę,  zaprezentowany po raz pierwszy na dużym ekranie podczas piątkowej uroczystości. Autorzy filmu to utalentowani i mocno zaangażowani w projekt młodzi ludzie Milena Sieczka i Mateusz Sadza. Film udostępniony w mediach społecznościowych i portalu  www.suchedniownaturalnie.pl w ciągu trzech dni obejrzało wiele tysięcy osób i wciąż budzi wiele pozytywnych emocji.  

Jednym z zadań sieci Stworzenie było stworzenie portalu turytycznego  www.suchedniownaturalnie.pl. Portal gromadzi wszelkie informacje dotyczące oferty sieci, a także wiele ciekawych informacji i fotografii pokazujących lepszą twarz Suchedniowa. Został on zaprezentowany na dużym ekranie podczas premiery. Najwazniejsze treści portalu są zaprezentowane w wersjach językowych - w j. angielskim i niemieckim. 

Komplementarny portal www.swietokrzyskiecycling.cc, będący świetną i nowoczesną propozycją dla pasjonatów kolarstwa zaprezentowało także Suchedniowskie Stowarzyszenie Cyklistów – partner sieci.

W II części programu liczni goście mieli okazję nawiązać żywy kontakt z ludźmi sieci, którzy w większości byli obecni na premierze. Zobaczyliśmy profesjonalny spektakl teatru tańca SOK "Kuźnica" pod kierunkiem Tomasza Słomki, uroczy Dziecięcy Zespół Folklorystyczny Miniaturka i Chór Kameralny Quodlibet ze Wzdołu – obie formacje pod kierunkiem Szczepana Królikowskiego. Była także wystawa zdjęć wielkoformatowych (teraz do obejrzenia na ternie CAMPING 140), których autorem jest w Tomek Suszczyński. Były alpaki z opiekunką Basią Żuczek-Volonakis, tor łucznicy Tomasza Światkowskiego, Koło Pszczelarzy w Suchedniowie, gry i zabawy dla najmłodszych prowadzone przez TPD, degustacja potrawy przygotowanej przez MICHNIOWIANKI (nagrodzonej podczas Jarmarku Agroturytycznego w Tokarni) pod nazwą "kapuściany cymes", Magda Sułek z Ignacówki z kołem garncarskim, a także ciekawe stoiska Radka Kowalika z pracowni DESKA, Moniki i Karola z POLA U KOPRA, Stowarzyszenia Krearte i Sztuki z Piwnicy. 

Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Suchedniów- Cezarego Błacha.
Projekt realizowany został przez Stowarzyszenie Grupa Inicjatywna POD PRĄD w partnerstwie z Gminą Suchedniów, a także dwiema organizacjami: Suchedniowskim Stowarzyszeniem Cyklistów oraz Towarzystwem Przyjaciół Dzieci Odział w Suchedniowie.

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”, Instytucja Zarzadządzająca PROW 20124-2020 – Minister Rolnictwai Rozwoju Wsi. Operacja „SUCHEDNIÓW. NATURALNIE - sieć usług turystycznych”, realizowana przez Stowarzyszenie Grupa Inicjatywna POD PRĄD, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność”
Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

 

 

Burmistrz zaprasza

<p><strong>Cezary Błach</strong></p>

Cezary Błach

Przyjęcia interesantów:

Piatek w godz. 7.30 - 12.30

Kontakt z Burmistrzem:  burmistrz@suchedniow.pl

Zobacz również

Kalendarz

grudzień 2022
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

wersja językowa

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.