Logo Gmina Suchedniów

News

News zdjęcie id 2094

Suchedniów. Naturalnie na Jarmarku Agroturystycznym

03.06.2019

Sieć Usług Turystycznych SUCHEDNIÓW. NATURALNIE po raz pierwszy reprezentowała Gminę Suchedniów na XIV Świętokrzyskim Jarmarku Agroturystycznym, który odbył się niedzielę 2 czerwca 2019 r. w Parku Etnograficznym w Tokarni.

Jarmark jest jedną z największych imprez plenerowych organizowanych w skansenie. Liczni odwiedzający mieli okazję zapoznać się z ofertą gospodarstw agroturystycznych, a wystawcy oferowali regionalne produkty: miody, sery, wędliny oraz owoce, wyroby rękodzielnicze oraz zabawkę ludową.

Podczas niedzielnego Jarmarku Suchedniów mocno zaakcentował swoją obecność w konkursie kulinarnym „Masz babo placek i nie tylko słodki”. Koło Gospodyń Wiejskich Michniowianki zdobyło w tej rywalizacji PIERWSZE MIEJSCE, co jest nie lada sukcesem, gdyż konkurencja była liczna (40 podmiotów) i mocna – same regionalne smakołyki.

Ogromne zainteresowanie i … apetyt wśród gości budził też SUCHEDNIOWSKI TORT CHLEBOWY NA LIŚCIACH CHRZANU zgłoszony do konkursu przez Radę Seniorów
w Suchedniowie, a wykonany przez radną Władysławę Niemczyk (panią Agatkę). Tort nie zdobył co prawda nagrody, ale za to uznanie każdego, kto miał okazję zobaczyć i skosztować.

Stoisko odwiedził między innymi Burmistrz Miasta i Gminy Suchedniów Cezary Błach, radny Eugeniusz Zegadło, a nawet marszałek województwa świętokrzyskiego. Dzięki pracy zespołowej wielu osób stoisko Suchedniowa prezentowało się pięknie i budziło duże zainteresowanie odwiedzających.

Budowana od stycznia 2019 roku sieć usług turystycznych zrzesza ponad 20 podmiotów świadczących usługi turystyczne i około turystyczne w Gminie Suchedniów. Premiera Sieci zaplanowana została na 21 czerwca 2019 roku o 19.00 w Suchedniowskim Ośrodku Kultury KUŹNICA. Tego dnia ruszy też pierwszy w historii Suchedniowa portal turystyczny suchedniownaturalnie.pl Premiera będzie wydarzeniem otwartym dla wszystkich zainteresowanych Mieszkańców Suchedniowa. Serdecznie zapraszamy!

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu stoiska, w szczególności tym, którzy osobiście brali udział w tym przedsięwzięciu (wszyscy są członkami sieci Suchedniów. Naturalnie!), a byli to:

Koło Gospodyń Wiejskich w Michniowie na czele z przewodniczącą Teresą Przeorską i sołtys Alicją Mańturz,
pani Marta Ptak - Nadleśnictwo Suchedniów,  
Radek Kowalik - Dom Entuzjastów Sztuki Kultury i Arteterapii,  
Magdalena Sułek i Urszula Sułek - Ośrodek Rozwoju Kreatywnego i Jazdy Konnej Ignacówka,
Agnieszka Włodarczyk Mazurek - SOK Kuźnica, SGI Pod Prąd,
Katarzyna Przeworska - przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Mostkach, SGI Pod Prąd
Jacek Przeworski - Klub Morsów „Morsjanie”,
Renata Kwaśniewska - Ośrodek Sportu i Rekreacji,
Karolina Gałczyńska-Szymczyk - Urząd Miasta i Gminy Suchedniów, SGI Pod Prąd

Operacja „SUCHEDNIÓW. NATURALNIE - sieć usług turystycznych” realizowana przez Stowarzyszenie Grupa Inicjatywna POD PRĄD, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. „Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”, Instytucja Zarzadządzająca PROW 20124-2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

 

Burmistrz zaprasza

<p><strong>Cezary Błach</strong></p>

Cezary Błach

Przyjęcia interesantów:

Piatek w godz. 7.30 - 12.30

Kontakt z Burmistrzem:  burmistrz@suchedniow.pl

Zobacz również

Kalendarz

grudzień 2022
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

wersja językowa

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.