Logo Gmina Suchedniów

News

News zdjęcie id 2065

REGIONALNE TARGI PRACY w Skarżysku-Kamiennej

16.05.2019

 06.06.2019r. w godz. 10.00-13.00 odbędą się REGIONALNE TARGI PRACY w Skarżysku-Kamiennej w Miejskim Centrum Sportu i Rekreacji (Hala Sportowa) przy ul. Sienkiewicza 34. Głównymi organizatorami targów są Wojewódzki Urząd Pracy w Kielcach, Powiatowy Urząd Pracy w Skarżysku-Kamiennej oraz Prezydent Miasta Skarżyska - Kamiennej Konrad Krönig. Patronat honorowy nad tym wydarzeniem objął Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Andrzej Bętkowski oraz Starosta Skarżyski Artur Berus.

Targi Pracy są jedną z najskuteczniejszych form poszukiwania pracowników na regionalnym rynku pracy, dając niepowtarzalną możliwość bezpośredniej rozmowy z potencjalnymi kandydatami do pracy oraz zgromadzenia dokumentów aplikacyjnych dla potrzeb przyszłych procesów rekrutacyjnych. Dla wielu firm są okazją do zawarcia obiecujących współpracy, dotarcia do osób zainteresowanych podnoszeniem swoich kwalifikacji, przestawienia oferty edukacyjnej w postaci kursów, szkoleń, studiów niestacjonarnych, studiów podyplomowych czy szkół dla dorosłych.  Udział w wydarzeniu takiego formatu to także szansa zaprezentowania firmy i wzmocnienia marki.

Od lat odwiedza je ponad 2 tys. osób zainteresowanych ofertami pracy, ofertą edukacyjną, a także możliwością osobistej rozmowy z ekspertami z instytucji takich jak: Państwowa Inspekcja Pracy, Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Urząd Skarbowy, Wojskowa Komenda Uzupełnień.

Osoby zainteresowane własną działalnością gospodarczą będą mogły zapoznać się z atrakcyjną ofertą skarżyskiego Centrum Obsługi Inwestora realizującego projekt ,,Skarżyska Strefa Kreatywnego Biznesu”, którego celem jest utworzenie pakietu usług dla MŚP, w tym utworzenie Skarżyskiego Inkubatora Przedsiębiorczości. Działania w tym zakresie będą obejmowały remont pomieszczeń znajdujących się w budynku przy ulicy Legionów 122D w Skarżysku-Kamiennej celem ich adaptacji na potrzeby młodych przedsiębiorców. Ponadto pomieszczenia zostaną wyposażone w  odpowiednie sprzęty biurowe oraz sprzęt komputerowy, tak aby zapewnić optymalne warunki rozwoju nowych inicjatyw gospodarczych. Pomieszczenia w Skarżyskim Inkubatorze Przedsiębiorczości będą udostępniane dla przedsiębiorstw typu start up działających na terenie Skarżyska – Kamiennej. Z oferty inkubatora będą mogli skorzystać wszyscy zainteresowani założeniem
i prowadzeniem działalności gospodarczej w Skarżysku – Kamiennej. Poza wsparciem
o charakterze infrastrukturalnym, nowi przedsiębiorcy skorzystają ze szkoleń realizowanych przez Centrum Obsługi Inwestora w Skarżysku – Kamiennej. Pakiet dedykowanych, skrojonych na miarę potrzeb przedsiębiorców, szkoleń oraz pomoc w zakresie nawiązywania kontaktów biznesowych z pewnością będą stanowiły istotne wsparcie na początku samodzielnego prowadzenia własnej firmy.

Warto w tym miejscu także zwrócić uwagę na ofertę bezzwrotnego wsparcia finansowego w ramach oferty Powiatowego Urzędu Pracy w Skarżysku-Kamiennej, skierowaną dla młodych osób bezrobotnych do 30 r.ż. planujących uruchomienie własnej firmy. Na takie osoby czekają środki pochodzące z Europejskiego Funduszu Społecznego
w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój. Wysokość jednorazowej dotacji wynosi 20 tys. zł.

Na odwiedzających targi czekają dodatkowo ciekawe spotkania informacyjne prowadzone przez pracowników Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Kielcach: od 10.30 ,,Rynek Pracy – co muszę wiedzieć”, ,,Wyjazd do pracy za granicą – o czym należy pamiętać” oraz dedykowany pracodawcom panel ,,Baza usług rozwojowych - wsparcie dla ich pracodawców i pracowników”.

Intencją organizatorów jest nadanie wydarzeniu jak najszerszego wymiaru, nie ograniczając go jedynie do obszaru powiatu skarżyskiego, w którym od lat utrzymuje się najwyższa stopa bezrobocia w województwie. Do grona współorganizatorów zaproszone zostały Centrum Obsługi Inwestora oraz Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji, Zakład Doskonalenia Zawodowego Centrum Kształcenia Zawodowego w Skarżysku-Kamiennej,
a także powiatowe urzędy pracy z Końskich, Starachowic, Ostrowca Świętokrzyskiego
i Szydłowca.

Firmy zainteresowane udziałem w Targach, proszone są o wypełnienie Karty zgłoszenia udziału i przesłanie jej do dnia 31.05.2019r. na adres e-mail: kisk@praca.gov.pl. Zgłoszeń można dokonać również telefonicznie pod nr tel. 41 25 17 380/370 lub fax.: 41 25 17 306. Wystawcy mają możliwość zaprezentowania się w jednej z 3 stref wystawienniczych: praca, edukacja, przedsiębiorczość. 

UWAGA!  Udział w Targach jest całkowicie bezpłatny.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!

Burmistrz zaprasza

<p><strong>Dariusz Miernik</strong></p>

Dariusz Miernik

Przyjęcia interesantów:

Piatek w godz. 7.30 - 12.30

Kontakt z Burmistrzem:  burmistrz@suchedniow.pl

Zobacz również

Kalendarz

sierpień 2023
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

wersja językowa

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.