Logo Gmina Suchedniów

News

News zdjęcie id 2025

II posiedzenie Rady Seniorów w Suchedniowie II Kadencji

12.04.2019

W czwartek, 11 kwietnia, w sali konferencyjnej w Urzędzie Miasta i Gminy w Suchedniowie
w Suchedniowie odbyło się II posiedzenie Rady Seniorów w Suchedniowie II kadencji.

Podczas posiedzenia Burmistrz Miasta i Gminy Suchedniów - Cezary Błach wręczył 14-tu osobom w wieku 60+ zaświadczenia o ukończeniu szkolenia komputerowego. Była to pierwsza z trzech planowanych grup szkoleniowych. Zajęcia komputerowe dla seniorów z terenu Suchedniowa odbywają się dzięki współpracy Gminy Suchedniów z Fundacją na rzecz poprawy jakości życia Od-Nowa oraz Fundacją na rzecz integracji zawodowej, społecznej oraz przedsiębiorczości VIA. Organizowane są w sali konferencyjnej w Urzędzie Miasta i Gminy. Łącznie szkoleniach weźmie udział ponad 40 osób. Każdy z uczestników skorzysta z min 70 godzin szkolenia.

Podczas posiedzenia przedstawiona została informacja na temat możliwości indywidulanego uzyskania Ogólnopolskiej Karty Seniora.. Procedura uzyskania karty jest bardzo prosta, a szczegóły można znaleźć na stronie https://glosseniora.pl/ogolnopolska-karta-seniora-2/

Koleijnym punktem były relacje z działań Rady Seniorów pomiędzy sesjami:
- radna Janina Ryś zrelacjonowała wyjazd na wernisaż wystawy do Muzeum Historii Kielc
w dniu 15 marca 2019 "Marian Musiał. Fotografie";

- wiceprzewodnicząca Urszula Sułek przedstawiła sprawozdanie z wyjazdu do Sejmu RP
w dniu 21 marca 2019 r. na konsultacje społeczne w gronie przedstawicieli Powiatowych Rad Seniorów projektu ustawy dotyczącej polityki senioralnej;

- radna Marta Staniec podsumowała udział seniorów w akcji sprzątania Suchedniowa pod hasłem #TRUSHTAG CHALLENGE;

Ważnym punktem posiedzenia była dyskusja na temat  lokalizacji klubu seniora w Suchedniowie – miejsca, o które radni zabiegają od początku działalności Rady Seniorów. 

W tej sprawie, w ciągu kilku ostatnich tygodni, radni odbyli kilka spotkań z Burmistrzem oraz Zarządem OSP w Suchedniowie. Burmistrz zaproponował seniorom dwie lokalizacje: remizę strażacką oraz pomieszczenia w części budynku przy ul. Sportowej 1. Na ten cel zabezpieczono w budżecie Gminy środki finansowe w wysokości 30 tysięcy złotych. Decyzja zostanie podjęta po oszacowaniu i porównaniu kosztów niezbędnych do poniesienia na adaptację i wyposażenie pomieszczeń w każdej z dwóch lokalizacji.

Jak podkreślił radny Marian Leski planowany Klub Seniora ma być miejscem otwartym dla wszystkich osób w wieku 60+ z Suchedniowa i całej gminy, sprzyjającym integracji i aktywizacji środowiska i zapewniającym wsparcie w zakresie edukacji i szeroko pojętej aktywizacji społecznej.  

 

Burmistrz zaprasza

<p><strong>Cezary Błach</strong></p>

Cezary Błach

Przyjęcia interesantów:

Piatek w godz. 7.30 - 12.30

Kontakt z Burmistrzem:  burmistrz@suchedniow.pl

Zobacz również

Kalendarz

czerwiec 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

wersja językowa

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.