Logo Gmina Suchedniów

News

News zdjęcie id 2006

Promocja gry „4 Światy z Historią. Suchedniowskie Wędrowanie”

01.04.2019

W niedzielę 31 marca w suchedniowskiej „Kuźnicy" odbyła się promocja gry planszowej „4 Światy z Historią. Suchedniowskie Wędrowanie”. Przybyłych na promocję powitał dyrektor ośrodka Andrzej Karpiński, wydarzenie poprowadzili Agnieszka Włodarczyk-Mazurek i Paweł Zubiński.

Udział w nim wzięli m.in. burmistrz Cezary Błach, przewodniczący rady miejskiej Krzysztof Adamiec, radny powiatowy Emil Tokarczyk, sekretarz miasta Ewa Kaniewska i skarbnik gminy Urszula Nowak.

W trakcie wydarzenia organizatorzy podziękowali wszystkim autorom pracującym nad grą oraz sponsorom. Byli wśród nich: Burmistrz Miasta i Gminy Cezary Błach, Bank Spółdzielczy w Suchedniowie z prezes Agnieszką Markiewicz, Nadleśnictwo Suchedniów z nadleśniczym Piotrem Fitasem, firma „Baros” Maciej Glijer, firma „ACCAR” Maciej Mikołajczyk i Piotr Ziółkowski.

Wydawcą gry jest Stowarzyszenie „Kuźniczy Krąg” działające przy Suchedniowskim Ośrodku Kultury, którego jednym z celów działalności jest popularyzacja historii, geografii i przyrody Suchedniowa. Gra jest o Suchedniowie i dla suchedniowian. Planszę stanowi uproszczony plan miasta na który naniesione są wszystkie ważne obiekty – osobne grafiki, których prototyp był wykonany ręcznie przez grafika Grzegorza Chorążka. 55 kart z pytaniami na temat miasta oraz mechanikę gry opracował zespół w skład,  którego weszli: Magdalena Miazga, Marta Ptak - Nadleśnictwo Suchedniów: roślinność, Małgorzata Rasztabiga: zwierzęta, Agnieszka Włodarczyk – Mazurek - SOK „Kuźnica”: kultura, Krzysztof Karbownik - Muzeum Wsi Kieleckiej: historia Suchedniowa do 1795 r, Marcin Medyński - Polskie Towarzystwo Historyczne oddział Skarżysko – Kamienna: historia Suchedniowa po 1795 r. i Szymon Piasta: sport i geografia. Pionki i kostki do gry również zostały wykonane ręcznie przez artystkę ceramiki Magdalenę Sułek w pracowni „Ignacówka”. Gra ma wymiar przede wszystkim edukacyjny dla dzieci, młodzieży i dorosłych, będzie przekazana do szkół i biblioteki w naszej Gminie. Stowarzyszenie postanowiło również, iż 40 gier zostanie rozlosowanych wśród mieszkańców na spotkaniu promocyjnym.
W planach Stowarzyszenia są kolejne działania mające na celu promocje naszego miasteczka.  W dzień promocji odbyła zbiórka publiczna na wydanie pamiętnika Janusza Trzebińskiego suchedniowianina, który żył na przełomie wieków XIX i XX w. i w barwny sposób, we wspomnieniach, opisuje życie obyczajowe i polityczne osady. 

Jacenty Kita

Burmistrz zaprasza

<p><strong>Cezary Błach</strong></p>

Cezary Błach

Przyjęcia interesantów:

Piatek w godz. 7.30 - 12.30

Kontakt z Burmistrzem:  burmistrz@suchedniow.pl

Zobacz również

Kalendarz

grudzień 2022
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

wersja językowa

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.