Logo Gmina Suchedniów

News

News zdjęcie id 2005

TrashTag Challenge w Suchedniowie

01.04.2019

Efektem akcji, zainicjowanej w połowie marca przez Sonię Bonar, było zebranie trzech pełnych kontenerów śmieci. W akcję włączyło się ponad 60 wolontariuszy, a po kilku godzinach sprzątania, odbył się piknik w parku miejskim.

Przygotowaniem akcji sprzątania lasku wokół cmentarza zajęli się: Maria Pajek, Anna Niemczyk, Paulina Grudniewska Flasińska, Anna Kwaśniewska-Maciejczyk, Ilona Pierzak-Bujnowska i Radosław Kowalik.

O 13.30 rozpoczęło się wielkie sprzątanie. Co ważne, w akcji uczestniczyła duża liczba najmłodszych mieszkańców miasta. Po akcji, przyszedł czas na odpoczynek i posiłek. Kiełbaski z grilla serwowali burmistrz Cezary Błach i radni Waldemar Krogulec oraz Tomasz Kutwin. Kiełbaski podarowała firma „Drób-Pol” państwa Piwowarczyków. Wegański poczęstunek przygotowała Monika Ptak-Korbacz, Maria Pajek i Paulina Grudniewska-Flasińska, które upiekły ciasta, a gorący żurek podarował Piotr Ziółkowski.

Na pamiątkę uczestnictwa w akcji dzieci zostały obdarowane glinianymi medalami w kształcie listków, które przygotował Radek Kowalik z Dawidem Grudniewskim w pracowni DESKA.

Kontenery podstawił Urząd Miasta i Gminy, magistrat zapewnił też worki, sprzątający rękawiczki otrzymali od firmy „Install”, dowozem śmieci do kontenerów własnymi samochodami zajęli się Marcin Bujnowski, Łukasz Maciejczyk i Wiesław Michta.

W ogólnoświatowej inicjatywie  „TrashTag Challenge: chodzi o to, żeby posprzątać po innych, a następnie „pochwalić się” tym, dodając zdjęcie w sieci i oznaczając je hashtagiem #TrashTag. Celem wyzwania jest ratowanie środowiska naturalnego.

 

Burmistrz zaprasza

<p><strong>Cezary Błach</strong></p>

Cezary Błach

Przyjęcia interesantów:

Piatek w godz. 7.30 - 12.30

Kontakt z Burmistrzem:  burmistrz@suchedniow.pl

Zobacz również

Kalendarz

kwiecień 2024
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

wersja językowa

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.