Logo Gmina Suchedniów

News

News zdjęcie id 1979

Suchedniowski akcent na Młodzieżowej Konferencji

20.03.2019

20 - sto osobowa grupa - Młodzieżowi Radni, uczniowie Gimnazjum, Samorządowej Szkoły Podstawowej nr 1 oraz Samorządowej Szkoły Podstawowej nr 3 - 15 marca wzięła udział w konferencji pod hasłem „Działalność społeczna a życie codzienne”, która odbyła się w Filharmonii Świętokrzyskiej im. Oskara Kolberga w Kielcach. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Młodzieżowy Sejmik Województwa Świętokrzyskiego.

W panelu młodzi aktywiści mogli wysłuchać doświadczeń i historii znakomitych prelegentów, m.in. Arkadiusza Lecha oraz Igora Wyszyńskiego - Karłoskiego. Uczestnicy wzięli również udział w wybranym przez siebie warsztacie. Każdy mógł wybrać najciekawszą dla siebie tematykę spośród dialogu z decydentami, komunikacji i pracy w grupie oraz tego kim jest lider w danej grupie. Warsztat pierwszy prowadzony był przez Aleksandrę Sawę, liderkę polskiego EYP, drugi zaś przez Piotra Zimocha - wizytatora Kuratorium Oświaty w Kielcach, związanego z działalnością na rzecz młodzieży na całym świecie. Ostatni z warsztatów poprowadzony został przez Tomasza Racławskiego - wiceprzewodniczącego I kadencji Rady Dzieci i Młodzieży  RP oraz Prezesa Stowarzyszenia na rzecz powołania Rady Młodzieży. Dodatkowo Komisja Aktywizacji Młodzieżowego Sejmiku przeprowadziła warsztat dla opiekunów Młodzieżowych Rad i Samorządów Szkolnych o aktywizacji młodzieży do działania. Wszystkim bardzo podobało się wydarzenie, które zaowocowało wymianą nowych doświadczeń między młodzieżą, a także opiekunami. Dwójka uczestników podzieliła się swoimi opiniami na temat wydarzenia :

"Warsztat pt. "Kim jest lider" był bardzo interesujący. Wymienialiśmy się zdaniami, z niektórymi się zgadzaliśmy, a z niektórymi nie. Ważną rolę odegrał prowadzący, ponieważ bardzo ciekawie oraz śmiesznie opowiadał. Cechą lidera, która najbardziej mi się spodobała to to, że lider nie musi być dobry, tylko musi być skuteczny. - Dawid Piwowarczyk

"Warsztaty z Komunikacji i pracy w grupie poprowadził  Pan Piotr Zimoch. Podczas warsztatów każdy dostał karteczkę ze zwierzątkiem(koty, krowy oraz ryby) co pomogło nam podzielić się na grupy. Każda grupa dostała wydarzenie do zaplanowania. Po wykonanym zadaniu przedstawiliśmy nasze projekty. Na koniec podsumowaliśmy warsztaty i omówiliśmy na czym polega praca w grupie i jak powinna wyglądać. Warsztaty bardzo mi się podobały. Nauczyły mnie jak rozdzielać zadania w grupie aby każdy był zaangażowany i jak grupa powinna się komunikować.- Oliwia Sitarz"

 

Natalia Chrząszcz
 

 

 

 

Burmistrz zaprasza

<p><strong>Cezary Błach</strong></p>

Cezary Błach

Przyjęcia interesantów:

Piatek w godz. 7.30 - 12.30

Kontakt z Burmistrzem:  burmistrz@suchedniow.pl

Zobacz również

Kalendarz

marzec 2024
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

wersja językowa

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.