News

News zdjęcie id 1968

WSZYSCY ZAGRALI DLA STEFANA !!!

12.03.2019

I Memoriał Stefana Pawlukiewicza - Puchar Gór Świętokrzyskich przeszedł do historii.

W dniach 8-10 marca 2019 r. suchedniowska hala gościła badmintonistów w wieku 9-19 lat. Zaproszenie do turnieju przyjęło 55 klubów, co sprawiło, że jedną kategorię musieliśmy rozegrać w Zagnańsku.

Obecność najlepszych polskich zawodników sprawiła, że poziom rozgrywanych pojedynków był bardzo wysoki.

Zawodnicy Orlicza sprawili miłą niespodziankę i aż 10-krotnie stawali na podium.

Pierwsze miejsce  wywalczyły Julia Pajek i Julia Pająk w grze deblowej  U-15 oraz nasza nadzieja Pola Andrzejewska w kategorii U-9. Świetny turniej rozegrała Julia Pajek, która w półfinale pokonała aktualną mistrzynię Polski Annę Czuchrę (Unia Bieruń) 21-16/22-24/21-16 i w finale, po emocjonującym meczu, uległa Julii Piwowar (BKB SET Mazańcowice) 21-18/14-21/12-21, zajmując miejsce drugie. Nasza juniora Aleksandra Pająk dwa razy stawała na trzecim stopniu podium, w grze pojedynczej i podwójnej z Marceliną Franczuk z Gdańska. W U-11 na drugim miejscu uplasowali się Jakub Dulemba i Dominika Bartłomiejczuk, a Kacper Więckowski znalazł się tuż za podium na miejscu czwartym. W kategorii U-13 najlepiej zagrali Szymon Turski i Mikołaj Chrzanowski, którzy w deblu  zajęli miejsce drugie. Debel Ewa Bartłomiejczuk /Emilia Szumielewicz w U-13 zajęły miejsce trzecie.

Wielkie brawa dla naszego najmłodszego zawodnika Aleksandra Turskiego, który zdobył brązowy medal.

Ten turniej to duże wyzwanie organizacyjne. Dziękujemy Wszystkim, którzy nam pomogli sprostać temu wyzwaniu.

Cel był jeden: UCZCIĆ PAMIĘĆ STEFANA PAWLUKIEWICZA. Ten turniej w takiej formie wejdzie na stałe do kalendarza Polskiego Związku Badmintona.

Dziękujemy Gościom, którzy uczestniczyli w uroczystym otwarciu i Pani Halinie Tuśnio za wzruszające poprowadzenie ceremonii otwarcia turnieju.

Dziękujemy sponsorom: Urząd Marszałkowski w Kielcach, Miasto i Gmina Suchedniów, Yonex Polska, SFW Energia Gliwice, Kuratorium Oświaty w Kielcach, Metabex- Robert Cieślak, Cukiernia Lazur -Karol Mochocki, PPHU Zuziaczek - Marzena i Maciej Turscy, Firma Jezierski-Markowe Okna, Bank Spółdzielczy w Suchedniowie, Hotel Paradiso, Hotel Świętokrzyski, Meble Rebik - Magda i Michał Rębak.

Dziękujemy za Honorowy Patronat: Pani Annie Krupce Sekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki, Panu Andrzejowi Bętkowskiemu Marszałkowi Województwa Świętokrzyskiego,  Panu Burmistrzowi Miasta i Gminy Suchedniów Cezaremu Błachowi.

Dziękujemy sędziom, zawodnikom, trenerom, rodzicom i Wszystkim za każdą pomoc i wsparcie.

Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia  "wielkim pechowcom" tych zawodów.