Logo Gmina Suchedniów

News

News zdjęcie id 1917

BADMINTON DUMĄ SUCHEDNIOWA

28.01.2019

Sekcja badmintona MKS Orlicz Suchedniów może poszczycić się zdobyciem ponad 150 medali rangi Mistrzostw Polski w różnych kategoriach wiekowych, posiada reprezentantów kadry narodowej, którzy reprezentują Polskę, województwo świętokrzyskie i Suchedniów w Europie i na Świecie. To wszystko dzieje się dzięki wieloletniej systematycznej pracy mocno zaangażowanych trenerów i mocno wspierających swoje dzieci  rodziców.

Rok 2019 będzie dla naszej sekcji i całego miasta Suchedniów, wielkim wyzwaniem organizacyjnym. W marcu organizujemy tradycyjny Puchar Gór Świętokrzyskich, a w maju Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży (Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych).

Celem naszej sekcji jest zainteresowanie dzieci i młodzieży sportem, odwiedzenie ich od telewizorów, komputerów, telefonów, zachęcenie do wyjścia z domu, poznanie nowych kolegów, uczestniczenie w rywalizacji, w dobrej zabawie , jaką jest gra w badmintona. Aby uatrakcyjnić zajęcia badmintona i rozpowszechnić jeszcze bardziej w Suchedniowie  i okolicach, przystąpiliśmy do programu Tesco "Decydujesz, my pomagamy" z projektem: "AKADEMIA BADMINTONA OD JUNIORA DO SENIORA", która już w maju zawita do Suchedniowa.

W zajęciach pod okiem fachowców  będą uczestniczyć dzieci ze szkół podstawowych i przedszkoli, raz w tygodniu będą mogły zabrać na trening rodziców, rodzeństwo czy dziadków i poodbijać i pobawić się razem z nimi. Chcemy, aby całe rodziny mogły poprawić swój   styl życia na bardziej zdrowy i sportowy. Oprócz wspólnych treningów, planujemy spotkanie z fizjoterapeutą i dietetykiem, a na zakończenie projektu wspólne zdrowe śniadanie na wiosennej trawie i turniej o tytuł Mistrzów Akademii.

W naszej miejscowości, tak jak niemal wszędzie w Polsce, mamy problemy z  otyłością, słabą kondycją fizyczną ,wadami  postawy, oraz  małą ilością wspólnego czasu. Powstanie akademii zwiększy zainteresowanie sportem i nawiązanie znajomości pomiędzy mieszkańcami.

Wygrywając w głosowaniu możemy zyskać nawet 5000 tys. złotych na realizację tego projektu.

NASZA PROŚBA DO WSZYSTKICH MIESZKAŃCÓW POWIATU SKARŻYSKIEGO:

ROBIĄC ZAKUPY W TESCO  W SUCHEDNIOWIE LUB SKARŻYSKU-ZAGŁOSUJ NA AKADEMIĘ BADMINTONA OD JUNIORA DO SENIORA i trenuj razem z nami !!! Głosowanie potrwa do 17 lutego.

Burmistrz zaprasza

<p><strong>Cezary Błach</strong></p>

Cezary Błach

Przyjęcia interesantów:

Piatek w godz. 7.30 - 12.30

Kontakt z Burmistrzem:  burmistrz@suchedniow.pl

Zobacz również

Kalendarz

styczeń 2021
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

wersja językowa

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.