Logo Gmina Suchedniów

News

News zdjęcie id 1915

Murem za Owsiakiem i pamięci Prezydenta Gdańska

28.01.2019

Około 200 mieszkańców Suchedniowa zebrało się przed Suchedniowskim Ośrodkiem Kultury „Kuźnica” w dniu 27 stycznia, aby wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy i jej lidera Jurka Owsiaka. Uczczono też pamięć Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, wolontariusza orkiestry.

Przybyłych przywitał dyrektor ośrodka Andrzej Karpiński, który powiedział:
- Spotkaliśmy się tutaj, aby uczcić tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, również wolontariusza WOŚP. Zebraliśmy się tutaj aby solidaryzować się i udzielić wsparcia Jurkowi Owsiakowi i podziękować mu za to, że zmienił zdanie i będzie grał z nami dalej. Podczas tegorocznego finału WOŚP, 13 stycznia, stała  się rzecz straszna, niewyobrażalna, na naszych oczach został pchnięty nożem jeden z nas, wolontariusz WOŚP, prezydent Gdańska, Paweł Adamowicz.  My suchedniowianie, na tę sytuację i zachowanie mówimy stanowcze - nie. Nie - nienawiści, nie - pogardzie, nie - przemocy. Stąd nasza obecność dzisiaj – mówił.

Minutą ciszy i przy dźwiękach utworu "Sound of Silence" uczczono pamięć zamordowanego prezydenta Gdańska, Pawła  Adamowicza. 

Głos zabrał także burmistrz Cezary Błach, który przypomniał, że wolność wypowiedzi kończy się w miejscu, w którym krzywdzi się drugiego człowieka. - Słowa, a potem idące za nimi czyny ranią i zabijają - stwierdził.

Następnie wiersz własnego autorstwa recytowała Pola Andrzejewska, suchedniowskie dzieci zaśpiewały hymn WOŚP, a w niebo poszybowały czerwone balony. Wystąpiły również dzieci ze Studia Piosenki prowadzonego przez Katarzynę Klusek.

Burmistrz zaprasza

<p><strong>Cezary Błach</strong></p>

Cezary Błach

Przyjęcia interesantów:

Piatek w godz. 7.30 - 12.30

Kontakt z Burmistrzem:  burmistrz@suchedniow.pl

Zobacz również

Kalendarz

kwiecień 2024
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

wersja językowa

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.