Logo Gmina Suchedniów

News

News zdjęcie id 1908

Przepiękny Koncert Kolęd i Pastorałek

21.01.2019

Sala kinowa suchedniowskiej „Kuźnicy” nie była w stanie pomieścić wszystkich, którzy przybyli 20 stycznia na Koncert Kolęd i Pastorałek. Na scenie wystąpiło niemal 150 artystów.

Przybyłych, w tym wiceprzewodniczącą rady miejskiej Małgorzatę Kuszewską, burmistrza Cezarego Błacha z małżonką oraz sekretarz miasta Ewę Kaniewską, powitał dyrektor ośrodka Andrzej Karpiński, który przybliżył nam początki i tradycję śpiewania kolęd i pastorałek. Jako pierwsza wystąpiła solistka Urszula Łubek przy akompaniamencie Dariusza Figarskiego i Edwarda Orłowskiego. W nowej aranżacji, jakże aktualnej do współczesnych czasów, wysłuchaliśmy powstałej w 1904 roku kolędy „Wśród nocnej ciszy”.

Następnie obejrzeliśmy widowisko w reżyserii Szczepana Królikowskiego zatytułowane „Herody”, które zaprezentowali „Michniowianie”. Na scenie licznie prezentowali się podopieczni Katarzyny Klusek ze Studia Piosenki: Ewa Pajek, Julia Paszkiel, Weronika Piwowarczyk, Paulina Stępień, Magdalena Brzoza, Wiktoria Michałkiewicz, Staś Michałkiewicz, Ola Lodzińska, Nikola Świtek, Blanka Jaworska i 6-letni Bartek Antkowiak.

Z uznaniem zebrani przyjęli występ scholi parafialnej z Sorbina „Astra Dei” pod kierunkiem Agnieszki Więckowskiej oraz utytułowanego Zespołu Pieśni i Tańca „Sorbin” pod dyrekcją Dariusza Figarskiego. Obu bliżyńskim zespołom – poza Dariuszem Figarskim – akompaniowali Emilia Młodawska, Ryszard Kucewicz i Edward Orłowski.

Jak zwykle aplauz publiczności wzbudził występ kierowanej przez Adama Młodawskiego „Kapeli Łysogórskiej”, która zagrała w składzie: Marika Lamczyk, Leszek Steć, Michał Jaguś i Piotr Grzegorczyk.

W dalszej części słuchaliśmy występu „Chóru Senior” pod kierunkiem Natalii Nastiuk, zespołu „Sonatina” kierowanego przez Urszulę Piastę-Kuszewską oraz, dyrygowanej przez Wojciecha Materka, orkiestry . Choć nowy dyrygent pracuje z orkiestrą od niedawna, widać nową energię, nowych muzyków, a całość wzbogacona została przez solistkę Marcelinę Widzińską, która tylko w ostatnich dniach zajęła II miejsce w międzynarodowym konkursie kolęd oraz I miejsce na podobnym konkursie w Gdyni.

Na koniec wszyscy wykonawcy wspólnie zaśpiewali kolędę „Pójdźmy wszyscy do stajenki”.

Tekst i foto: Jacenty Kita

Burmistrz zaprasza

<p><strong>Dariusz Miernik</strong></p>

Dariusz Miernik

Przyjęcia interesantów:

Piatek w godz. 7.30 - 12.30

Kontakt z Burmistrzem:  burmistrz@suchedniow.pl

Zobacz również

Kalendarz

styczeń 2024
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

wersja językowa

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.