Logo Gmina Suchedniów

News

News zdjęcie id 1906

OSTATNIE POSIEDZENIE RADY SENIORÓW W SUCHEDNIOWIE I KADENCJI

18.01.2019

W dniu 17 stycznia w Sali konferencyjnej w Urzędzie Miasta w Suchedniowie odbyło się VII posiedzenie Rady Seniorów. Były to ostatnie obrady w I kadencji. Od poniedziałku 21 stycznia do 11 lutego 2019 r. mieszkańcy Suchedniowa w wieku 60+ zainteresowani pracą w Radzie mogą składać formularze zgłoszeniowe na II kadencję.

 

Podczas VII posiedzenia przedstawiona została aktywność Rady Seniorów pomiędzy sesjami. Przewodnicząca Urszula Sułek podsumowała projekt „Lekarze Suchedniowskim Seniorom”. Radna Halina Ostrowska szczegółowo zrelacjonowała udział seniorów i przebieg finałowego spektaklu zrealizowanego w ramach projektu partnerskiego „EKO TANIEC W KAŻDYM WIEKU”. Pan Krzysztof Leski przedstawił relację ze spotkania wigilijno-noworocznego
w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach z udziałem wicemarszałka województwa świętokrzyskiego oraz organizacji seniorskich działających na terenie woj. Świętokrzyskiego, a Pani Marta Staniec relację ze spotkania wigilijnego Rady Seniorów w SOK Kuźnica.

 

Następnym punktem obrad było wystąpienie przedstawicielki  zespołu do spraw opracowania wyników badania ankietowego dotyczącego potrzeb suchedniowskich seniorów – pani Elżbiety Gross, która zreferowała wyniki ankiety.

 

Obecny na posiedzeniu Burmistrz Miasta i Gminy Suchedniów - pan Cezary Błach - przedstawił działania  związane z utworzeniem Klubu Seniora Suchedniowie. Jest kilka możliwych źródeł finansowania tego rodzaju placówek, z których może skorzystać Gmina.
W budżecie na 2019 r. zaplanowano 30 tys. zł z przeznaczeniem na zabezpieczenie wkładu własnego w projektach o dotację na ten cel.

Radny Krzysztof Leski podjął także temat dotyczący siedziby Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów O/Suchedniów, zwracając się z pytaniem do Burmistrza o możliwość wsparcia Gminy w tym zakresie. Aktualna siedziba – w budynku socjalnym przy ul. E. Peck, choć ma doskonałą lokalizację,  wymaga gruntownego remontu.

 

Podczas posiedzenia radni podjęli uchwałę w sprawie wniosku o zmianę Statutu Rady Seniorów. Zmiana dotyczy długości trwania kadencji rady z 4 do 5 lat.

 

Przedstawiona została prezentacja pod tytułem „Podsumowanie działalności Rady Seniorów
w Suchedniowie I Kadencji”  

 

W ostatnim punkcie obrad Przewodnicząca poinformowała o warunkach naboru do Rady Seniorów Powiatu Skarżyskiego oraz  naboru do Rady Seniorów w Suchedniowie II kadencji. Następnie pan Sylwester Karnas z Fundacji GAMMA przedstawił ofertę bezpłatnych szkoleń z zakresu obsługi komputera i Internetu dla osób w wieku 55 +. Informacje w tym zakresie można uzyskać w Urzędzie Miasta i Gminy w Suchedniowie w pok. 202 lub pod numerem telefonu 41 2543 186 wew 12.

 

Zgodnie ze statutem Rady Seniorów w Suchedniowie Członkowie Rady I kadencji pełnią swoje obowiązki do czasu powołania nowego składu Rady, co będzie miało miejsce po zakończeniu naboru w II połowie lutego 2019 r.


fot. Jacenty Kita

 

Burmistrz zaprasza

<p><strong>Dariusz Miernik</strong></p>

Dariusz Miernik

Przyjęcia interesantów:

Piatek w godz. 7.30 - 12.30

Kontakt z Burmistrzem:  burmistrz@suchedniow.pl

Zobacz również

Kalendarz

luty 2024
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29

wersja językowa

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.