Logo Gmina Suchedniów

News

News zdjęcie id 1890

Burza mózgów na inauguracji nowego projektu

09.01.2019

8 stycznia w suchedniowskiej „Kuźnicy” odbyło się spotkanie inaugurujące nowy projekt realizowany przez Stowarzyszenie Grupa Inicjatywna „Pod Prąd” we współpracy z Gminą Suchedniów, zatytułowany „Suchedniów Naturalnie. Sieć usług turystycznych”. Wzięło w nim udział niemal pół setki osób. Spotkanie poprowadziła Karolina Gałczyńska-Szymczyk.

Długa i owocna dyskusja pokazała, jak spotkanie oraz projekt są potrzebne w naszym mieście. Po raz kolejny potwierdziła się znany maksyma: „Cudze chwalicie, swego nie znacie. Sami nie wiecie, co posiadacie”, gdyż podczas dyskusji okazało się, że wielu z jego uczestników nie wiedziało, jak bogata i zróżnicowana (choć rozdrobniona) jest oferta turystyczna Suchedniowa. W dyskusji uczestniczyli m.in. prof. Zdzisław Piasta, Radosław Kowalik, Eugeniusz Zegadło, Grzegorz Michnowski, Sławomir Zubiński, Alicja Wikło.

W drugiej części Agnieszka Włodarczyk-Mazurek krótko poinformowała o projekcie realizowanym przez Stowarzyszenie „Kuźniczy Krąg”, w ramach którego powstaje gra planszowa o Suchedniowie.

Całość podsumował burmistrz Cezary Błach: - Jak potrzebny jest ten projekt, świadczy tak liczna Państwa obecność i dyskusja. Podmioty, które będą w nim uczestniczyć, a jest ich około 50., muszą dostrzec też swój interes, ale jednocześnie obdarzyć się wzajemnym zaufaniem i nie konkurować, ale koordynować swe działania.

Pierwsze warsztaty szkoleniowe odbędą się 2 lutego, a więcej o projekcie napiszemy w styczniowej „Gazecie Suchedniowskiej”.

Jacenty Kita

 

Burmistrz zaprasza

<p><strong>Cezary Błach</strong></p>

Cezary Błach

Przyjęcia interesantów:

Piatek w godz. 7.30 - 12.30

Kontakt z Burmistrzem:  burmistrz@suchedniow.pl

Zobacz również

Kalendarz

grudzień 2022
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

wersja językowa

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.