Logo Gmina Suchedniów

News

News zdjęcie id 1880

„SUCHEDNIÓW.NATURALNIE. Sieć usług turystycznych” zaproszenie do projektu

04.01.2019

Mamy zaszczyt zaprosić Państwa do udziału w projekcie „SUCHEDNIÓW. NATURALNIE - sieć usług turystycznych”, którego celem jest zwiększenie konkurencyjności i atrakcyjności turystycznej Gminy Suchedniów.

Sieć „SUCHEDNIÓW. NATURALNIE” zbudowana zostanie na bazie potencjału i zasobów istniejących podmiotów świadczących usługi turystyczne i okołoturystyczne w Gminie Suchedniów, które zdecydują się przystąpić do projektu.  Dlatego też, serdecznie zapraszamy Państwa na spotkanie informacyjne, które odbędzie się 8 stycznia 2018 r. w Suchedniowskim Ośrodku Kultury KUŹNICA przy ul. Bodzentyńskiej 18 w Suchedniowie o godzinie 17.00.

Podczas spotkania:

  • przedstawimy ramowe założenia projektu i harmonogram działań,
  • zaprosimy Państwa do dyskusji na temat koncepcji projektu,
  • zaprosimy Państwa do zgłaszania praktycznych uwag i pomysłów na bazie Państwa doświadczenia i wiedzy,
  • zaprosimy do składania deklaracji przystąpienia do sieci „Suchedniów. Naturalnie”  

ZAŁOŻENIA SIECI USŁUG TURYSTYCZNYCH „SUCHEDNIÓW.NATURALNIE”

Projekt stanowi odpowiedź na problem jakim jest niewykorzystany potencjał turystyczno-rekreacyjny Gminy Suchedniów. Mimo niedoinwestowanej infrastruktury, wiele osób spędza wolny czas w Suchedniowie. Brak kompleksowej informacji o dostępnych atrakcjach i możliwych aktywnościach w Gminie Suchedniów, brak współpracy lokalnych podmiotów, brak oznakowania miejsc/tras/ścieżek powoduje, że turyści chętnie korzystają z rozbudowanej bazy noclegowej, ale czas spędzają głównie poza Suchedniowem. Dzięki działaniom projektowym będzie możliwe zatrzymanie turystów na dłużej w Suchedniowie poprzez stworzenie dla nich ciekawej, różnorodnej i dostosowanej do potrzeb różnych grup wiekowych propozycji na bazie POTENCJAŁU ISTNIEJĄCYCH LOKALNYCH PODMIOTÓW oraz przyciągnięcie do Suchedniowa nowych turystów szukających odpoczynku blisko natury. 

Projekt odwołuje się do naturalnych zasobów miejsca, bogactwa natury i położenia
w otoczeniu Puszczy Świętokrzyskiej jako największego atutu Gminy Suchedniów, a jej integralnym wątkiem jest ochrona środowiska naturalnego i kształtowanie postaw proekologicznych.

Koncepcja marki „Suchedniów. Naturalnie” wykorzystuje hasło promocyjne Gminy Suchedniów i jego przesłanie, a także jest spójna z założeniami dokumentów strategicznych Gminy: Strategii Rozwoju Miasta i Gminy Suchedniów na lata 2016-2026 oraz Programu Rewitalizacji na lata 2016-2023. MARKA SUCHEDNIÓW. NATURALNIE może stanowić podstawę, wokół której zostanie zbudowana strategia rozwoju turystyki w Gminie Suchedniów.

 

CO BĘDZIE SIĘ DZIAŁO

W ramach projektu planujemy pracowanie zintegrowanego Systemu Informacji Turystycznej, obejmującego minimum 20 podmiotów świadczących usługi turystyczne i okołoturystyczne na terenie Gminy Suchedniów (wierzymy, że w przyszłości sieć obejmie wszystkie takie miejsca w Suchedniowie), a także realizację profesjonalnej kampanii promocyjnej marki „Suchedniów. Naturalnie”, w tym, między innymi, opracowanie graficzne i oprogramowanie portalu z kompletnym systemem SIT (System Informacji Turystycznej) w 3 wersjach językowych oraz kompletu materiałów promocyjnych w wersji papierowej, kampania portalu w sieci z wykorzystaniem narzędzi google adwords i innych. Ponadto planujemy wydarzenie promujące - inaugurację produktu "SUCHEDNIÓW. NATURALNIE - sieć usług turystycznych”, a także wykonanie filmu promującego markę. Przedsięwzięcie będzie realizowane od stycznia do czerwca 2019 roku.

 

REALIZATORZY

Projekt jest realizowany przez Stowarzyszenie Grupa Inicjatywna POD PRĄD w partnerstwie
z Gminą Suchedniów. Partnerami projektu są także dwie organizacje: Suchedniowskie Stowarzyszenie Cyklistów oraz Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Odział w Suchedniowie.

 

FINANSOWANIE

Projekt został dofinansowany ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 z udziałem środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w wyniku rozstrzygnięcia naboru wniosków nr 1/2018 ogłoszonego przez Lokalną Grupę Działania „Wokół Łysej Góry” w ramach Przedsięwzięcia I.I.10 Współpraca podmiotów z obszaru objętego LSR w ramach krótkich łańcuchów dostaw lub w zakresie świadczenia usług turystycznych lub w zakresie rozwijania rynków zbytu produktu lub usług lokalnych

Burmistrz zaprasza

<p><strong>Cezary Błach</strong></p>

Cezary Błach

Przyjęcia interesantów:

Piatek w godz. 7.30 - 12.30

Kontakt z Burmistrzem:  burmistrz@suchedniow.pl

Zobacz również

Kalendarz

luty 2024
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29

wersja językowa

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.