Logo Gmina Suchedniów

News

News zdjęcie id 1854

Gala Szlachetnej Paczki

10.12.2018

W niedzielę 9 grudnia w Suchedniowskim Ośrodku Kultury „Kuźnica” odbył się uroczysty finał tegorocznej edycji ogólnopolskiego projektu Szlachetna Paczka. O idei „Szlachetnej Paczki” opowiedziała liderka akcji na terenie gmin Łączna i Suchedniów. - Izabela Paszowska.  Uroczystość objęta została honorowym patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Suchedniów - pana Cezarego Błacha.

Szlachetna Paczka to ogólnopolski projekt społeczny organizowany przez Stowarzyszenie Wiosna, którego głównym celem jest materialna i mentalna pomoc rodzinom i osobom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej. Organizacyjnie opiera się na pracy kilkunastu tysięcy wolontariuszy w całej Polsce koordynowanej z centrali w Krakowie. Zasadą działania projektu jest tzw. mądra pomoc, czyli taki rodzaj bezpośredniego wsparcia, który ma dać wybranym rodzinom narzędzia do tego, by były w stanie zacząć samodzielnie rozwiązywać swoje problemy. Organizatorzy projektu deklarują, że „nie pomagają biedzie roszczeniowej” i chcą, aby „ludzie sami radzili sobie w życiu”

Pomoc rodzinom przekazywana jest podczas Finału Szlachetnej Paczki, który w całej Polsce odbywa się co roku na dwa tygodnie przed świętami Bożego Narodzenia.

Suchedniowską Galę poprowadziła Katarzyna Michta-Połeć, a uświetnił ją występ dzieci z Przedszkola Samorządowego w Suchedniowie pod kierunkiem wychowawczyń: pani Justyny Bery, Ludmiły Chłopek i Danuty Pająk oraz występ zespołu „Kumotry” z Agatą Kożuchowską i grupą wokalną.

Organizatorzy podziękowali wolontariuszom zaangażowanym w akcję, a także uczniom klasy VI SP nr 3, którzy z własnej inicjatywy zebrali żywność i inne trwałe produkty o wartości 400,00 złotych.

Wśród obecnych na Gali byli m.in. Przewodniczący Rady Miejskiej Krzysztof Adamiec wraz z grupą radnych, Burmistrz Cezary Blach, Zastępca Burmistrza Dariusz Miernik oraz  Sekretarz Ewa Kaniewska.

 

W Suchedniowie i Łącznej dary zebrane podczas tegorocznej akcji trafiły do 16 rodzin. Darczyńcy to pracownicy urzędów, przedsiębiorstw państwowych i prywatne firmy, a także osoby prywatne Każdy coś dał od siebie. W paczkach znalazły się między innymi kołdry, poduszki, ręczniki, kosmetyki, środki czystości, sprzęt AGD, a także dużo żywności.
 

 

Burmistrz zaprasza

<p><strong>Cezary Błach</strong></p>

Cezary Błach

Przyjęcia interesantów:

Piatek w godz. 7.30 - 12.30

Kontakt z Burmistrzem:  burmistrz@suchedniow.pl

Zobacz również

Kalendarz

maj 2021
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

wersja językowa

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.