News

News zdjęcie id 1830

MISTRZOSTWA POLSKI MŁODZIKÓW MŁODSZYCH W GŁUBCZYCACH

19.11.2018

Dziewięcioosobowa grupa młodych badmintonistów Orlicza Suchedniów zagrała w Mistrzostwach Polski w Głubczycach.
Dla Wszystkich był to debiut, w większości naszym zawodnikom towarzyszył stres, który nie pozwolił pokazać swoich umiejętności, nad którymi oczywiście musimy dalej ciężko pracować.
Na słowa uznania zasługuje Ewa Bartłomiejczuk, która wygrała dwa mecze w eliminacjach, a w turnieju głównym pokonała Natalię Rusin AZS AGH Kraków 21:14 /21:14. W walce o ćwierćfinał przegrała z późniejszą brązową medalistką Natalią Witkowską UKS Plesbad Pszczyna 15:21/8:21. Emilia Szumielewicz, Kaja Ziółkowska, Alicja Więckowska i Mikołaj Chrzanowski miejsce zajęli miejsca  17-32.
Turnieju eliminacyjnego nie przebrnęli: Dominika Bartłomiejczuk, Szymon Turski i Jakub Dulemba.
W grach podwójnych nie udało się awansować do ósemek, w przedziale 9-16 swój udział zakończył mikst Mikołaj Chrzanowski /Emilia Szumielewicz i debel Dominika Bartłomiejczuk / Kaja Ziółkowska.
Pozostałe pary pozostały na miejscach 17-32: Szymon Turski /Ewa Bartłomiejczuk, Kacper Więckowski /Alicja Więckowska, Jakub Dulemba /Kacper Więckowski.
To był ważny start, przekonaliśmy się jak dużo pracy przed nami, aby sięgnąć po upragnione medale.
Wracamy z nowymi doświadczeniami i mam nadzieję dużym zapałem do pracy, by w przyszłości spełnić swoje marzenia.
Dziękuję Wszystkim zawodnikom za godne reprezentowanie klubu Orlicz i województwa świętokrzyskiego na tych Mistrzostwach.