Logo Gmina Suchedniów

News

News zdjęcie id 1821

Rada Miejska kadencji 2014-2018 zakończyła pracę

19.11.2018

W piątek, 16 listopada, odbyła się 53. sesja Rady Miejskiej w Suchedniowie. Było to ostatnie posiedzenie radnych VII kadencji z lat 2014-2018. 

Obradom przewodniczyła Małgorzata Styczeń. W części roboczej radni przyjęli protokoły z dwóch ostatnich sesji, w dalszej części podsumowano mijającą kadencję.

Pierwsza dokonała tego przewodnicząca rady Małgorzata Styczeń. Rada w latach 2014-2018 odbyła 53 sesje. Podkreślenia wymaga fakt obecności na wszystkich sesjach trzech radnych, którzy zasługują na szczególne wyróżnienie, należą do nich: Małgorzata Styczeń, Krzysztof Adamiec i Lidia Frątczak. Lidia Frątczak nie opuściła również żadnego posiedzenia komisji. Rada Miejska podjęła ogółem 290 uchwał. Prace związane z ustaleniem kształtu podejmowanych decyzji rady wykonywane były przez cztery powołane przez radę komisje stałe: Komisja Rewizyjna pod przewodnictwem Ewy Gałczyńskiej, Komisja Budżetu i Finansów pod przewodnictwem Lidii Frątczak, Komisja Rozwoju  Gospodarczego Ochrony Środowiska i Ładu Przestrzennego kierowana przez Mirosława Obarę, Komisja Oświaty, Kultury, Zdrowia i Turystyki pod przewodnictwem Pawła Słomy.

Minione 4 lata podsumował również burmistrz Cezary Błach: -Pierwsze dwa lata były bardzo trudne ze względu na sytuację finansową. Ale dzięki dobrej współpracy z radą, sytuację udało się opanować i rozpoczęliśmy ważne inwestycje, na które łącznie wydaliśmy 18.969.703 zł, z czego 9.148.050 zł to środki zewnętrzne. Mało tego, na najbliższe lata mamy już zabezpieczone dofinansowanie zewnętrzne na inwestycje o wartości 20.497.830 zł, w tym 11.809.395 zł to środki zewnętrzne. Do tego doliczyć trzeba pieniądze na budowę drogi przy CKI w Michniowie oraz, co bardzo realne, na inwestycje drogowe na ul. Powstańców i Krótkiej – mówił burmistrz.

Dalsza część miała charakter uroczysty. Najpierw burmistrz i przewodnicząca rady  wręczyli wyróżnienia krwiodawcom z działającego przy Fabryce Urządzeń Transportowych Koła Honorowych Dawców Krwi im. dr Witolda Poziomskiego.  Koło to, liczące około 40 osób, oddawało rocznie nawet 80 litrów krwi, rywalizując o mistrzostwo powiatu    z takimi zakładami, jak Zakłady Metalowe, czy ZEORK w Skarżysku-Kamiennej. Wśród zaproszonych, których znaleźli się: Wiesław Bujnowski, Andrzej Bugajski, Stanisław Markiewicz, Stanisław Jaworski, Henryk Krawczyk, Adam Paź, Grzegorz Kędra, Wojciech Pietrasiewicz, Tomasz Matysek, Andrzej Świerczowski i Karol Spółczyński.

Krwiodawcy z kolei, za pośrednictwem Pana doktora Andrzeja Chomy z Terenowego Oddziału Krwiodawstwa w Skarżysku-Kam.  przekazali 88 czekolad na rzecz suchedniowskiego oddziału TPD, które odebrały Julita Kabała i Beata Słoma.
 

Podczas uroczystej sesji wręczono nagrodę laureatowi XI edycji Konkursu Letniego dla Krwiodawców organizowanego przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. W tym roku burmistrz Cezary Błach wylosował i ufundował nagrodę, w postaci roweru, panu Zbigniewowi Markiewiczowi.
Tytułem „Przyjaciela Gminy Suchedniów”, za pełną zaangażowania współpracę dla dobra miasta i gminy, wyróżniono pamiątkowymi statuetkami:  Bank Spółdzielczy w Suchedniowie,  nadleśniczego Piotra Fitasa, dyrektora OSiR Rafała Lorenza, współwłaściciela Piekarni „Jedynka” Andrzeja Fornalika, Monikę i Huberta Kozłowskich, właściciela firmy „Teldom” Piotra Karbownika.
Podziękowania za współpracę na rzecz samorządu trafiły również do przewodniczących zarządów osiedli i sołtysów. Wszyscy radni Rady Miejskiej otrzymali podziękowania za pracę na rzecz społeczności miasta i gminy Suchedniów kadencji 2014-2018.

Radni oraz burmistrz Cezary Błach,  także przedstawiciele Młodzieżowej Rady Miejskiej i prezes Towarzystwa Przyjaciół podziękowali przewodniczącej rady Małgorzacie Styczeń za wzorowe pełnienie tej funkcji. Z kolei przewodnicząca podziękowania przekazała na ręce burmistrza, jego zastępcy Dariusza Miernika, sekretarz Ewy Kaniewskiej i skarbnik Urszuli Nowak.
Na zakończenie spotkania starosta Powiatu Skarżyskiego Jerzy Żmijewski podsumował czteroletnią współpracę z Radą Miejską w Suchedniowie oraz pracę Powiatu w mijającej kadencji.

Radę minionej kadencji tworzyli: Małgorzata Styczeń - przewodnicząca, Krzysztof Adamiec - wiceprzewodniczący, Łukasz Gałczyński - wiceprzewodniczący (do 24 maja 2018), Waldemar Krogulec (od 24 maja 2018), Lidia Frątczak, Ewa Gałczyńska, Małgorzata Kuszewska, Mirosław Obara, Sebastian Odelski, Marcin Pałac, Lidia Pikulska, Paweł Słoma, Małgorzata Stępień, Krzysztof Ślęzak, Eugeniusz Zegadło.

 

Jacenty Kita

Burmistrz zaprasza

<p><strong>Cezary Błach</strong></p>

Cezary Błach

Przyjęcia interesantów:

Piatek w godz. 7.30 - 12.30

Kontakt z Burmistrzem:  burmistrz@suchedniow.pl

Zobacz również

Kalendarz

luty 2024
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29

wersja językowa

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.