Logo Gmina Suchedniów

News

News zdjęcie id 1783

NAGRODA POWIATOWE DĘBY W KARTEGORII KULTURA FIZYCZNA DLA Ś.P.STEFANA PAWLUKIEWICZA

25.10.2018

Stefan Pawlukiewicz, zmarły 26 czerwca 2018 roku, wieloletni kierownik, trener sekcji badmintona Miejskiego Klubu Sportowego Orlicz Suchedniów, został wyróżniony prestiżową nagrodą "Powiatowe Dęby" przyznawaną przez Samorząd Powiatu Skarżyskiego od 2001 roku dla mieszkańców powiatu za wybitne osiągnięcia w dziedzinie kultury, sztuki, kultury fizycznej, działalności społecznej i przedsiębiorczości. Nagroda ma formę statuetki w kształcie dębu. Jej autorem jest skarżyski artysta Janusz Kierkowski. Wyboru laureatów dokonuje Kapituła Nagrody "Powiatowe Dęby" złożona z dotychczasowych laureatów. Dotychczas Powiatowymi Dębami Dotychczas wyróżniono już 80 osób. Do tego grona w tym roku dołączyło 5 kolejnych znakomitych osobowości. Wśród nich w kategorii kultura fizyczna - pan Stefan.  

Stefan Pawlukiewicz swoją pracą i zaangażowaniem przez kilkadziesiąt lat wpływał na rozwój i popularyzację badmintona, nie tylko na terenie gminy Suchedniów, powiatu skarżyskiego
i regionu świętokrzyskiego, ale także w wymiarze europejskim. Był osobą cieszącą się szacunkiem i uznaniem’’ społeczności lokalnej, a także środowiska związanego
z badmintonem w całej Polsce.

Jego działalność to przede wszystkim praca z dziećmi i młodzieżą. Wychowankowie Stefana Pawlukiewicza mają znaczące osiągniecia sportowe na szczeblu krajowym i europejskim – 72 stawali na najwyższym stopniu podium, zdobyli 39 srebrnych i 73 brązowe medale
w Mistrzostwach Polski, są też członkami Kadry Narodowej.

Stefan Pawlukiewicz przez 14 lat był także wyjątkowo sprawnym i charyzmatycznym organizatorem turnieju w badmintonie w obsadzie międzynarodowej pod nazwą "Puchar Gór Świętokrzyskich". Turniej ten uznawany jest za jeden z najlepszych w kraju i znalazł sobie stałe miejsce w kalendarzu wielu klubów i federacji krajów europejskich. Polski Związek Badmintona przyznaje dla tego turnieju najwyższe kategorie co powoduje, że w turnieju biorą udział najlepsi zawodnicy z całej Polski. Co roku jest to grupa ponad 220 zawodników, w tym przedstawiciele Łotwy, Ukrainy i Białorusi.

Wartość pracy Stefana Pawlukiewicza i jego osobisty wkład w rozwój badmintona ma nieocenioną wartość. Nagroda Powiatowe Dęby, stanowi dowód uznania i szacunku dla Człowieka o wielkim formacie, który może i powinien być przykładem dla innych.

Materiał filmowy zrealizowany przez powiat skarzyski o panu Stefanie można zobaczyć pod adresem: 

https://youtu.be/gLuGDEXTQeY

Powiatowe Dęby zostały wręczone 11 października w Sali Widowiskowej MCK w Skarżysku Kamiennej podczas uroczystej sesji Rady Powiatu Skarżyskiego z okazji 20-lecia powiatu. Pozostałe nagrody "Powiatowe Dęby 22018" otrzymali:

  • W dziedzinie KULTURA - p. Edwarda Anna Tchórzewska - utytułowana liderka skarżyskiego zespołu "Perły z Lamusa".
  • W dziedzinie PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ - p. Jolanta Żaczek - przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich Łącznianie, radna rady Gminy Łączna, nauczycielka informatyki.
  • W dziedzinie DZIAŁALNOŚĆ SPOŁECZNA - p. Bożena Bętkowska - dyrektorka MOPS w Skarżysku, inicjatorka wielu wyzwań mających na celu pomoc drugiemu człowiekowi.
  • W dziedzinie SZTUKA - p. Lucyna Kozłowska - rzeźbiarka, malarka, wycinankarka.

ŻRÓDŁO: https://www.skarzysko.powiat.pl/powiat/aktualnosci/3287-powiat-skarzyski-swietowal-swoje-20-lecie

 

Burmistrz zaprasza

<p><strong>Cezary Błach</strong></p>

Cezary Błach

Przyjęcia interesantów:

Piatek w godz. 7.30 - 12.30

Kontakt z Burmistrzem:  burmistrz@suchedniow.pl

Zobacz również

Kalendarz

marzec 2024
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

wersja językowa

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.