Logo Gmina Suchedniów

News

News zdjęcie id 1694

Dwa dni inspiracji - warsztaty dla organizacji pozarządowych z Suchedniowa.

27.08.2018

19 osób reprezentujących suchedniowskie organizacje pozarządowe i grupy nieformalne wzięło udział w dwudniowych warsztatach edukacyjnych organizowanych i finansowanych przez Kielecko-Ostrowiecki Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej (KOWES). Zajęcia odbyły się w dniach 24-25 sierpnia 2018 rw Ośrodku Wypoczynkowym "Jodełka"w Świętej Katarzynie.

OWES-sy działają w całej Polsce po to by pomagać Podmiotom Ekonomii Społecznej (PES) w rozwoju, inicjują i wspierają tworzenie nowych podmiotów prowadząc kompleksowe doradztwo także dla młodych organizacji, które chcą rozwijać i profesjonalizować swoją dzialność. 

W Suchedniowie  jest ok. 25 aktywnych organizacji: stowarzyszeń zwykłych i zarejestrowanych w KRS oraz fundacji. Różni je profil  i sposób działania ale łączy cel jakim jest dążenie do zmiany na lepsze otaczającej rzeczywistości poprzez przejmowanie inicjatywy w konkretnej dziedzinie, która bliska jest zaintersesowaniom i pasjom ich członków. Zdecydowana większość lokalnych organizacji działa akcyjnie w oparciu o zasoby własne i pracę społeczną członków. Tylko nieliczne pozyskują na swoje cele środki finansowe w formie dotacji. Żadna nie prowadzi działalności odpłatnej czy gospodarczej. A mogą , a nawet powinny to robić. 

Co to jest misja, wizja, strategia stowarzyszenia, a czym jest projekt? Jak stowarzyszenie może rozwinąć swoją działaność i tworzyć miejsca pracy? Kto to jest lider, mentor, moderator, a czym różni się animator społeczny od dyrektora i w jaki sposób animacja społeczna może przyczynić się do rozwoju lokalnego? 

Z tymi i wieloma innymi zagadnieniami zmierzyli się uczestnicy warsztatów prowadzonych przez Jacka Gralczyka - mentora rozwoju lokalnego KOOWES.

Ocena wszytskich uczestników była zgodna: tego rodzaju zajęcia są przydatne, trafiają w potrzeby, inspirują i motywują.

Zaplanowano wstępnie kolejne szkolenie, które ma odbyć się w końcu września, a bedzie dotyczyć "konkretów" czyli planowania, projektowania i metodologiii opracowywania wniosków o dotację.  

Już dziś można zgłaszać chęć uczestnictwa mailowo: karolina.szymczyk@suchedniow.pl, telefonicznie 41 2543 186 wew. 12, lub osobiście w Urzędzie Miasta i Gminy
w Suchedniowie pokój 202 (w godzinach pracy Urzędu).

Zapraszamy! 

 

 

Burmistrz zaprasza

<p><strong>Cezary Błach</strong></p>

Cezary Błach

Przyjęcia interesantów:

Piatek w godz. 7.30 - 12.30

Kontakt z Burmistrzem:  burmistrz@suchedniow.pl

Zobacz również

Kalendarz

luty 2024
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29

wersja językowa

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.