Logo Gmina Suchedniów

News

News zdjęcie id 1664

Marlena Zynger w Suchedniowie

16.07.2018

Dnia 26 czerwca br. gościła w naszej bibliotece Marlena Zynger (z domu Marczewska, związana z Warszawą i Suchedniowem) - poetka, członek Oddziału Warszawskiego Związku Literatów Polskich, ZAiKS, Słowiańskiej Akademii Literatury oraz Movimiento Poetas del Mundo. Wiceprezes Stowarzyszenia Promocji Polskiej Twórczości. Laureatka XIII Światowego Dnia Poezji UNESCO (ZŁOTE PIÓRO – 2013 r.).  W 2017 roku odznaczona przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego medalem „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.Redaktor naczelna Kwartalnika Literacko-Kulturalnego „LiryDram”  (sieć Salonów EMPiK oraz www.lirydram.pl).

Przewodnim celem wizyty w bibliotece, była promocja kwartalnika literacko-kulturalnego LiryDram. Obserwacja rynku literacko-kulturalnego przez M. Zynger, wyłoniła braki liryki i dramatu. Dlatego te dwa obszary są szczególnie podkreślone w kwartalniku. Pierwszy numer ukazał się w październiku 2013 roku jako suplement „Poezji”. Interesująca szata graficzna, profesjonalnie opracowane wnętrze, nowoczesny układ tekstów to jedne z atutów wydawnictwa. Jak sama redaktor  podkreśla, „kwartalnik rozwija i poszerza temat poezji, wkracza  na inne obszary artystyczne. Dotyka prozy, malarstwa, muzyki, fotografii, zamieszczane są   w nim również opowiadania. Chodzi o to by pokazać, że dziedziny sztuki wzajemnie się przenikają i uzupełniają. Nie może istnieć jedna dziedzina bez drugiej”.

 Pani redaktor z wielką pasją i zaangażowaniem przedstawiła treści zawarte w kolejnych numerach LiryDram. Doborowy zespół redakcyjny, który kształtuje kolejne numery, a jest ich już 18, to prezentacja twórców niezwykłych, ludzi którzy mają coś do powiedzenia. W ostatnim numerze możemy znaleźć rysunki Marty Frej, rozmowę z Ryszardem Krauze autorem tekstów piosenek, rozmowa Gabrieli Florek z Łukaszem Gawłem o wystawie Wyspiańskiego  w Muzeum Narodowym w Krakowie. Przedstawienie sylwetki artystycznej Ryszarda Paprockiego kreującego min. malarstwo 3D. I bardzo ważne, chyba w każdym numerze można spotkać Marlenę Zynger w poezji, rozmowach czy  opisującą własne  podróże.

Marlena Zynger  chciałaby  w kwartalniku prezentować młode talenty i sztukę ludzi utalentowany z terenu Suchedniowa. Zachęcamy Państwa do kontaktu z panią redaktor, poprzez jej własną stronę www.marlenazynger.pl, kontakt poprzez naszą bibliotekę czy stronę www.lirydram.pl, do obejrzenia której zachęcamy.

Małgorzata Wiśniewska

Burmistrz zaprasza

<p><strong>Dariusz Miernik</strong></p>

Dariusz Miernik

Przyjęcia interesantów:

Piatek w godz. 7.30 - 12.30

Kontakt z Burmistrzem:  burmistrz@suchedniow.pl

Zobacz również

Kalendarz

maj 2024
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

wersja językowa

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.