Logo Gmina Suchedniów

News

News zdjęcie id 1648

Debatowali o roli młodzieży w społeczności lokalnej

28.06.2018

27 czerwca w Suchedniowskim Ośrodku Kultury  „Kuźnica” w Suchedniowie odbyła się debata podsumowująca projekt „Od młodzika do młodego polityka” realizowany przez Stowarzyszenie "Kuźniczy Krąg" przy współpracy z Młodzieżową Radą Miejską. Swoją obecnością zaszczycili nas burmistrz Cezary Błach, zastępca burmistrza Dariusz Miernik, radny Paweł Słoma, dyrektorzy jednostek organizacyjnych gminy, opiekunowie młodzieżowej rady z ramienia szkół z terenu Gminy, pracownicy Urzędu, przedstawiciele Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, Rycerzy Kolumba oraz mediów.
Podczas spotkania młodzież zaprezentowała efekty swojej wielomiesięcznej pracy, jak również opowiedziała o działaniach, w których uczestniczyła w ramach realizacji projektu. Po prezentacji pracy Młodzieżowej Rady, młodzi zaprosili do wspólnego panelu dyskusyjnego Pana Burmistrza Cezarego Błach, Pana Pawła Słomę, Panią Karolinę Gałczyńską-Szymczyk oraz Pana Pawła Zubińskiego. Uczestnicy spotkania mogli dowiedzieć się o współpracy Gminy z młodzieżą oraz o planach związanych z angażowaniem młodzieży w lokalne działania. 
Zapytaliśmy również o dzisiejsze problemy z którymi boryka się młodzież. Podczas spotkania zachęcaliśmy do kontaktowania się z nami. Jako młody organ doradczy chcemy włączać się aktywnie  w działania na rzecz lokalnej społeczności.
Na koniec spotkania wszyscy uczestnicy zrobili sobie wspólne pamiątkowe zdjęcie. Choć było to nasze pierwsze spotkanie dotyczące roli młodzieży w lokalnej społeczności, to jesteśmy pewni, że takie spotkania są potrzebne, a my obiecujemy że zrobimy wszystko żeby spotykać się częściej.

Projekt „Od młodzika do młodego polityka” realizowany jest w ramach grantu „Świętokrzyskie dla młodych” przy wsparciu środków pozyskanych z funduszy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego.

 

Młodzieżowa Rada Miejska w Suchedniowie

Burmistrz zaprasza

<p><strong>Cezary Błach</strong></p>

Cezary Błach

Przyjęcia interesantów:

Piatek w godz. 7.30 - 12.30

Kontakt z Burmistrzem:  burmistrz@suchedniow.pl

Zobacz również

Kalendarz

grudzień 2022
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

wersja językowa

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.