Logo Gmina Suchedniów

News

News zdjęcie id 1620

FESTYN W OSTOJOWIE - wielkie święto małej społeczności

11.06.2018

Już po raz szósty w Ostojowie odbył się doroczny FESTYN PARAFIALNY, którego inicjatorami i gospodarzami są Rycerze Kolumba z księdzem proboszczem Sławomirem Molendowskim na czeleoraz liczna grupa parafian. 

Od godziny 15 do wieczora w Ostojowie bawiło się kilkaset osób nie tylko z sołectwa ale i z całej Gminy Suchedniów.

Gości, którzy przybyli wyjątkowo licznie, powitał zastępca burmistrza - Dariusz Miernik.
To, co przyciąga do Ostojowa to niezwykła otwartość mieszkańców sołectwa, ale także bogaty program artystyczno - rekreacyjny adresowany dla każdej grupy wielkowej. Z piosenkami polskich gwiad wystąpiła Natallia Nawrot, z programem na ludowo - Furmani z Bodzentyna oraz Skokotliwi z Mostek, z repertuarem szantowym - popularny i lubiany zespół Old Marinners, a na koniec koncert dał reaktywowany kilka miesięcy temu kultowy suchedniowski zespół rockowy „Kumotry” wraz z nową żeńską grupą wokalno-muzyczną z Ostojowa.

Zespół "Kumotry" to 4 znanych w Suchedniowie muzyków: Andrzej Chełminiak, Ignacy Obara, Stanisław Pańtak, Alek Wikło. W skład towarzyszącej "Kumotrom" grupy wokalnej wchodzi 6 pań:  Alicja Pająk, Katarzyna Pająk, Joanna Łutczyk, Anna Hajduk, Renata Kuszewska oraz Małgorzata Stępień.

Poza częścią artystyczną były także rozgrywki sportowe i atrakcje dla dzieci - zjeżdżalnia, przejażdżka koniem, zajęcia z animatorami i harcerzami z ZHR. Dla wszystkich rarytasy kuchni polowej i słodki poczestunek. 

Gośćmi festynu byli radni  Rady Seniorów w Suchedniowie. Przewodnicząca - Urszula Sułek - przedstawiła najważniejsze informacje o zadaniach i działaniach Rady Seniorów i zaprosiła uczestników pikniku w wieku 60+ do wypełnienia ankiety na temat potrzeb jakimi powinna zająć się Rada Seniorów. Na scenie przedstawili się także wszyscy Radni reprezentujący  Suchedniów i 4.sołectwa. Radni poinformowali  o akcji  „Suchedniowska Koperta Życia", polegającej na wpisaniu na specjalnym formularzu najważniejszych informacji niezbędnych dla ratowania zdrowia i życia. Formularz w foliowej kopercie wkłada się do lodówki, na drzwiach lodówki nakleja się specjalną naklejkę  ze wskazówką dla służb medycznych. Każdy chętny senior otrzymał Suchedniowską Kopertę Życia.

Na zakończenie ostojowianka z duszy i serca - Katarzyna Połeć, która jak co roku prowadziła konferansjerkę, zaprosiła wszystkich na przyszłoroczny festyn - w drugą niedzielę czerwca 2019 roku.

Warto przyjechać wcześniej by zająć miejsca parkingowe lub, jeszcze lepiej, przyjechać rowerem!

 

Burmistrz zaprasza

<p><strong>Cezary Błach</strong></p>

Cezary Błach

Przyjęcia interesantów:

Piatek w godz. 7.30 - 12.30

Kontakt z Burmistrzem:  burmistrz@suchedniow.pl

Zobacz również

Kalendarz

luty 2019
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

wersja językowa

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.