Logo Gmina Suchedniów

News

News zdjęcie id 1603

Piknik z Radą Seniorów - zabawa w strumieniach deszczu

28.05.2018

W sobotę 26 maja w Centrum Kształceniowo – Integracyjnym w Michniowie odbył się „Piknik z Radą Seniorów”. Gospodarzem wydarzenia byli mieszkańcy Sołectwa Michniów na czele z radnym Rady Seniorów – Andrzejem Synowcem, pod czujnym okiem kierownika CKI – Zenona Juchniewicza. Piknik miał na celu zapoznanie mieszkańców z Radą Seniorów, ale przede wszystkim był okazją do integracji środowiska, rozmowy i wspólnej zabawy.

Uczestników pikniku powitali burmistrz Cezary Błach oraz dyrektor „Kuźnicy” Andrzej Karpiński. Burmistrz poinformował zebranych o akcji „Suchedniowska Koperta Życia. Akcja polega na umieszczeniu w specjalnie przygotowanej kopercie najważniejszych informacji na temat stanu zdrowia, przyjmowanych lekach, alergiach, kontaktach do najbliższych, danych osobowych, w tym numer PESEL. Kopertę wkładamy do lodówki - ratownicy medyczni wiedzą, że tam ją znajdą.  Suchedniowską Kopertę Życia będzie można otrzymać na kolejnych spotkaniach z suchedniowską Radą Seniorów.

Przewodnicząca Rady Seniorów - Urszula Sułek - przedstawiła najważniejsze informacje o zadaniach i działaniach Rady Seniorów. Wiceprzewodnicząca – Marta Staniec zaprosiła uczestników pikniku w wieku 60+ do wypełnienia ankiety na temat problemów z jakimi się borykają i najważniejszych potrzeb jakimi powinna zająć się Rada Seniorów. Na scenie przedstawili się także wszyscy Radni reprezentujący miasto Suchedniów i cztery sołectwa: Michniów, Mostki, Krzyżkę oraz Ostojów.

Bogatą i różnorodną część artystyczną poprowadził kierownik CKI Zenon Juchniewicz Dzieci ze świetlicy środowiskowej (Patrycja Stępień, Karolina Stępień, Gabrysia Winkler i Dawid Barwicki, przygotowane przez Partycję Ledwójcik) zaprezentowały okolicznościowy program z okazji Dnia Matki.

Na scenie POD DĘBEM wystąpiły lokalne zespoły ludowe „Michniowianie” i     „Skokotliwi” Mostek, oraz - gościnie - żywiołowy zespół „Furmani” z Bodzentyna.  

Świetny, premierowy koncert dał reaktywowany kilka miesięcy temu kultowy suchedniowski zespół rockowy „Kumotry” wraz z nową żeńską grupą wokalno-muzyczną z Ostojowa.

Zespół "Kumotry" to 4 znanych w Suchedniowie muzyków: Andrzej Chełminiak, Ignacy Obara, Stanisław Pańtak, Alek Wikło. W skład towarzyszącej "Kumotrom" grupy wokalnej wchodzi 6 pań:  Alicja Pająk, Katarzyna Pająk, Joanna Łutczyk, Anna Hajduk, Renata Kuszewska oraz Małgorzata Stępień, 

Sobotnie wydarzenie w Michniowie było pierwszym z cyklu spotkań integracyjno-informacyjnych pn. Piknik z Radą Seniorów zainicjowanych przez nowo powołaną Rada Seniorów w Suchedniowie.

Organizacja spotkań jest możliwa dzięki wsparciu suchedniowskich instytucji
i organizacji. Kolejny piknik odbędzie się w niedzielę 10 czerwca 2018 r.
w Ostojowie, podczas festynu rodzinnego organizowanego przez Radę Rycerzy Kolumba.

 

 

Burmistrz zaprasza

<p><strong>Cezary Błach</strong></p>

Cezary Błach

Przyjęcia interesantów:

Piatek w godz. 7.30 - 12.30

Kontakt z Burmistrzem:  burmistrz@suchedniow.pl

Zobacz również

Kalendarz

maj 2021
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

wersja językowa

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.