News

News zdjęcie id 1511

XIV PUCHAR GÓR ŚWIĘTOKRZYSKICH W BADMINTONIE już za nami

28.03.2018

W XIV edycji "Pucharu Gór Świętokrzyskich" wzięło udział 230 zawodników. Zawody rozegrane zostały w trzech kategoriach: U-11 , U-13 i U-17. Z polskimi najlepszymi zawodnikami rywalizowali reprezentanci Ukrainy  (Lwów i Dniepropietrowsk), Łotwy (Sigulda) i Białorusi (Brześć).

21 zawodników Orlicza zagrało w tym turnieju. Dużo radości sprawiły najmłodsze nasze zawodniczki Kaja Ziółkowska, która wywalczyła brązowy medal w U-11 i Dominika Bartłomiejczuk, srebrna medalistka U-11.

W tej kategorii zagrali również: Jakub Dulemba, Kacper Więckowski,  Gabriela Winkler,  Oliwia Obara i Alex Wikło, ale nie awansowali z grup.

W U-13 najlepiej poradzili sobie: Kaja Ziółkowska - awansowała z grupy i zajęła miejsce 9-16, z grupy wyszedł i zajął miejsce  5-8 nasz młodziutki debel Ewa Bartłomiejczuk/ Emilia Szumielewicz. Dobrze radzili sobie pozostali zawodnicy, chociaż jeszcze nie zdołali awansować  z grup, a byli to: Szymon Turski, Filip Obarski, Kacper Więckowski, Jakub Dulemba, Gabriela Winkler, Alicja Więckowska, Mikołaj Chrzanowski.

W U-17 najlepiej zagrała Julia Pajek, która wygrała grupę i w meczu o ćwierćfinał przegrała z późniejszą srebrną medalistką Zuzanną Jankowską z Kędzierzyna 8-21/14-21. Nasz utalentowany debel Pająk/Pajek zajął miejsce 9-16.

Drugi debel Oliwia Kocz / Weronika Zięba przegrał w pierwszej rundzie, debel chłopców Andrzej Pięta i Antoni Strzelec również przegrali w pierwszej rundzie i nie awansowali w singlach z grup. Singlistki: Pająk,  Kocz, Pawlukiewicz, Zięba zakończyły grę w grupach.

Serdecznie dziękujemy sponsorom, którzy pomogli nam zorganizować tak duży, prestiżowy turniej: Miasto i Gmina Suchedniów, Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego, Bank Spółdzielczy Suchedniów, Hotel Paradiso, Hotel Świętokrzyski, Puls Energia, SFW Energia, F.P. Szlif-Pol, Cukiernia Lazur, Kuratorium Oświaty w Kielcach, Świętokrzyski Związek Badmintona.