Logo Gmina Suchedniów

News

News zdjęcie id 1377

Herody i wigilijne spotkanie w Michniowie

18.12.2017

Tradycją i stałym zwyczajem stało się, że w okresie poprzedzającym Święta Bożego Narodzenia, w naszej gminie organizowane są liczne świąteczne, upływające w rodzinnej atmosferze spotkania. Tak było 16 grudnia w Michniowie, gdzie w Centrum Kształceniowo-Integracyjnym, zebrali się mieszkańcy Michniowa oraz ich goście.

Po powitaniu przybyłych przez kierownika Zenona Juchniewicza członkowie Stowarzyszenia Michniowianie pod kierunkiem Teresy Przeorskiej wystąpili z przedstawieniem zatytułowanym „Herody” w wersji nieco uwspółcześnionej.

W obrzędzie, wyreżyserowanym przez Szczepana Królikowskiego, wystąpili: Teresa Przeorska (Król Herod), Kazimiera Koprowska (Gospodyni), Przemysław Jasiński (Gospodarz), Edyta Stępień (Diabeł), Barbara Zbroja (Śmierć), Renata Dębowska (Turek), Alfred Kołomański (Marszałek), Paulina Stępień (Aniołek), Karolina Stępień (Wnuczka), Anna Wilkosz i Bogusława Kowalik (Sąsiadki), Mariola Kołomańska (Domownik) oraz Teresa Góźdź (Żyd).

W dalszej części życzenia świąteczno-noworoczne złożyli burmistrz Cezary Błach, dyrektor „Kuźnicy” Andrzej Karpiński oraz w imieniu rady miejskiej radne Ewa Gałczyńska i Małgorzata Kuszewska.

W dalszej część wystąpił zespół „Michniowianie”, który po raz pierwszy zaprezentował się w nowych strojach. Zostały ona zakupione w ramach środków pozyskanych przez Gminę Suchedniów we współpracy z SOK „Kuźnica” na projekt pod nazwą  „Strój ludowy – na co dzień i od święta” w kwocie 4.304 zł.

Wieczór zakończyła wieczerza wigilijna.

Jacenty Kita

Burmistrz zaprasza

<p><strong>Dariusz Miernik</strong></p>

Dariusz Miernik

Przyjęcia interesantów:

Piatek w godz. 7.30 - 12.30

Kontakt z Burmistrzem:  burmistrz@suchedniow.pl

Zobacz również

Kalendarz

czerwiec 2024
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

wersja językowa

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.