Logo Gmina Suchedniów

News

Zwolnienia podatkowe dla przedsiębiorców

24.11.2017

W celu wspierania przedsiębiorców inwestujących i tworzących nowe miejsca pracy na terenie Gminy Suchedniów uchwalony został przez Radę Miejską program pomocowy dla przedsiębiorców w zakresie zwolnień od podatku od nieruchomości udzielanych przez Gminę w ramach pomocy regionalnej na wspieranie nowych inwestycji i tworzenie związanych z nimi nowych miejsc pracy. Uchwała stanowi instrument do pobudzenia przedsiębiorczości, przyciągnięcia inwestorów oraz stworzenia preferencyjnych warunków do inwestowania i prowadzenia działalności gospodarczej na terenie Gminy Suchedniów.

Przedmiotowa uchwała przewiduje zwolnienie z podatku od nieruchomości budynków
i budowli związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej, stanowiących nowe inwestycje. Uzyskanie prawa do zwolnienia z podatku od nieruchomości obwarowane jest poniesieniem określonych nakładów inwestycyjnych lub utworzeniem określonej ilości nowych miejsc pracy związanych z nową inwestycją.

O zwolnienie mogą ubiegać jedynie przedsiębiorcy, którzy nie mają żadnych zaległości w podatkach i opłatach należnych Gminie, prowadzący zarówno działalność gospodarczą w mniejszym zakresie, zatrudniający od kilku do kilkudziesięciu osób, jak i podmioty gospodarcze o setkach miejsc pracy i bardzo szerokim spektrum działalności.

Zwolnieniu na mocy przedmiotowej uchwały nie będą podlegać przedsiębiorcy, którzy w oparciu o poniesione nakłady na nową inwestycję prowadzić będą działalność gospodarczą w zakresie bankowości, gastronomii, hotelarstwa lub podobne obiekty zakwaterowania, dystrybucji paliw (m.in. stacje paliw), handlu, wynajmu nieruchomości, a także finansową lub ubezpieczeniową.

Wszystkich zainteresowanych przedsiębiorców informujemy, że treść uchwały dostępna jest na stronie internetowej BIP Urzędu Miasta i Gminy w Suchedniowie.

Burmistrz zaprasza

<p><strong>Dariusz Miernik</strong></p>

Dariusz Miernik

Przyjęcia interesantów:

Piatek w godz. 7.30 - 12.30

Kontakt z Burmistrzem:  burmistrz@suchedniow.pl

Zobacz również

Kalendarz

czerwiec 2024
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

wersja językowa

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.