Logo Gmina Suchedniów

News

News zdjęcie id 1296

XI edycja Konkursu Bezpieczni na Piątkę

27.10.2017

W piątek, 27 października w Szkole Podstawowej im. Stanisława Maczka w Bliżynie odbyła się XI edycja konkursu pn. „ Bezpieczeństwo na Piątkę”. Rywalizowało 11 trzyosobowych zespołów składających się z uczniów klas V szkół podstawowych. I miejsce zajęła drużyna z SSP nr 1 (Joanna Kucharska, Zuzanna Bodak, Nikodem Jasiński) pod opieką Kingi Głowackiej. Zwycięska drużyna będzie reprezentowała nasz powiat w konkursie finałowym w Kielcach.

Konkurs składał się z części teoretycznej, w której uczestnicy rozgrywek rozwiązywali test z wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym i udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Ocenie podlegały również prace plastyczne.

Poziom konkursu był niezwykle wyrównany. Drużyny nieźle poradziły sobie z częścią teoretyczną. Dzieci przygotowały także wspaniałe prace plastyczne w postaci plakatów i makiet w myśl tegorocznego hasła przewodniego pt. „Kręci mnie bezpieczeństwo w szkole”. Jury w składzie: podkom. Anna Sławińska, asp. Paweł Rycerski, asp. szt. Norbert Łoboda i sierż. szt. Edyta Wiatr wyłoniło zwycięzców.

Miejsce I – Szkoła Podstawowa nr 1 w Suchedniowie

Miejsce II ex aequo: Szkoła Podstawowa nr 2 w Skarżysku- Kamiennej, Szkoła Podstawowa  w Grzybowej Górze

Laureaci konkursu otrzymali dyplomy i pamiątkowe nagrody. Swoje gratulacje przekazał m.in. Komendant Powiatowy Policji w Skarżysku- Kamiennej insp. Tomasz Śliwiński oraz Wójt Gminy Bliżyn Mariusz Walachnia, dyrektor szkoły Grzegorz Jędrzejczyk.

Głównym organizatorem przedsięwzięcia była Komenda Powiatowa Policji w Skarżysku- Kamiennej.

(jaki, DSz)

 

Burmistrz zaprasza

<p><strong>Cezary Błach</strong></p>

Cezary Błach

Przyjęcia interesantów:

Piatek w godz. 7.30 - 12.30

Kontakt z Burmistrzem:  burmistrz@suchedniow.pl

Zobacz również

Kalendarz

lipiec 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

wersja językowa

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.