Logo Gmina Suchedniów

News

News zdjęcie id 1274

70.lecie MGBP im. Jana Pawła II w Suchedniowie

13.10.2017

W czwarte, 12 października, suchedniowska Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im. Jana Pawła II świętowała jubileusz 70.lecia działalności w obecnej formule, choć początki bibliotekarstwa w Suchedniowie sięgają 1906 roku. Uroczystość odbyła się w Suchedniowskim Ośrodku Kultury „Kuźnica”.

Przybyłych na wydarzenie wspólnie powitali burmistrz Cezary Błach oraz dyrektor biblioteki Małgorzata Wiśniewska. Wśród gości byli przedstawiciele środowiska bibliotekarzy z Kielc, powiatu i ościennych gmin, władze Samorządowe Suchedniowa, niemal w komplecie rada miejska z przewodniczącą Małgorzatą Styczeń, przedstawiciele środowiska kulturalnego i społecznego Suchedniowa.

Rys historyczny bibliotekarstwa w województwie i Suchedniowie przedstawiła Małgorzata Winkler z Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Kielcach. Później obejrzeliśmy prezentację multimedialną o przeszłości i teraźniejszości placówki. Swymi wspomnieniami dzielił się jeden z najstarszych czytelników Józef Odzimek, szczególnie ciepło wspominając pierwszą kierownik placówki Kazimierę Ludwikowską. Szczególnie zasłużonych czytelników tj. Teresę Bujnowską, Natalię Styczeń oraz Józefa Odzimka dyrektor Wiśniewska uhonorowała listami gratulacyjnym, a Piotr Karbownik, właściciel firmy „Teldom” nagrodami rzeczowymi w postaci sprzętu AGD.

Nie mogło zabraknąć życzeń i gratulacji – szczególnie w pamięć zapadły te, przekazane przez jedną z najmłodszych czytelniczek Nadię Murawską. Był też tort, lampka szampana, tradycyjne „Sto lat”, a wieczór uświetnił recital Piotra Salaty.

Więcej w najbliższym wydaniu „Gazety Suchedniowskiej”.

Jacenty Kita

Burmistrz zaprasza

<p><strong>Cezary Błach</strong></p>

Cezary Błach

Przyjęcia interesantów:

Piatek w godz. 7.30 - 12.30

Kontakt z Burmistrzem:  burmistrz@suchedniow.pl

Zobacz również

Kalendarz

grudzień 2023
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

wersja językowa

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.