Logo Gmina Suchedniów

News

News zdjęcie id 1246

WARSZTATY – BUDOWANIE ALTANY WIERZBOWEJ – ZAPROSZENIE

28.09.2017

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych SUCHEDNIOWSKICH SENIORÓW (i nie tylko Seniorów) do udziału we wspólnym budowaniu pierwszej w Suchedniowie altany wierzbowej, co będzie miało miejsce w dniach 3 i 4 października w parku miejskim (w okolicach ludzika Lego) w godzinach 10.00-16.00. Uwaga: można uczestniczyć tylko w części prac – zgodnie z możliwościami i chęciami!

Budowę prowadzić będą członkowie cieszyńskiego stowarzyszenia SERFENTA, które ….

… istnieje, aby plecionkarstwo żyło. Pracujemy, by zachować dla Was tradycję i mądrość przekazywaną przez pokolenia. Przemierzamy tysiące kilometrów, aby wiedzieć o nim wszystko. Uczymy młodych ludzi rzemiosła, które zanika. Pomagamy mistrzom plecionkarstwa zaistnieć na rynku. Pokazujemy to piękne rzemiosło światu…”

Budowniczowie zaprosili Sucheniowian do wspólnej pracy z dwóch powodów: 

Po pierwsze, bo wspólne działanie łączy ludzi i społeczności. Jeśli wiele osób włoży swoje zaangażowanie i czas w to przedsięwzięcie altana stanie się NASZYM WSPÓLNYM DZIEŁEM I WSPÓLNYM MIEJSCEM.

Po drugie, bo chcą podzielić się swoim doświadczeniem - każdy uczestnik będzie miał okazję poznać sztukę żywej architektury i być może w przyszłości wykorzystać nowe umiejętności w swoim własnym ogrodzie czy działce.

Budowa altany to jeden z punktów cyklu STO czyli Suchedniowski Tryptyk Obywatelski, który łącznie obejmować będzie 4 dni ciekawych i bardzo różnorodnych wydarzeń i debat publicznych adresowanych do całej społeczności lokalnej. Projekt STO jest realizowany przez Stowarzyszenie Grupa Inicjatywna POD PRAD oraz Fundację Przestrzeń Kultury przy udziale środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Stowarzyszenie Grupa Inicjatywna POD PRĄD

Burmistrz zaprasza

<p><strong>Cezary Błach</strong></p>

Cezary Błach

Przyjęcia interesantów:

Piatek w godz. 7.30 - 12.30

Kontakt z Burmistrzem:  burmistrz@suchedniow.pl

Zobacz również

Kalendarz

marzec 2024
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

wersja językowa

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.