Logo Gmina Suchedniów

News

News zdjęcie id 1239

Znamy już panelistów debaty publicznej „Rola artystów w społecznościach lokalnych”

25.09.2017

Niezwykle ciekawie zapowiada się debata publiczna na temat roli artystów w społecznościach lokalnych, która odbędzie się w najbliższą sobotę 30 września 2017 r w Wiejskim Domu Kultury w Mostkach. Debata jest jednym z punktów programu Suchedniowskiego Tryptyku Obywatelskiego.

Z ogromną przyjemnością prezentujemy Gości, którzy wezmą udziałw dyskusji w roli panelistów.

Małgorzata Michalska-Nakonieczna - moderator
historyk sztuki, absolwentka Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, doktorantka na wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej; wykładowca w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie oraz Politechniki Lubelskiej - Wydział Architektury i Budownictwa, wieloletni kierownik Działu Ekspozycji Wnętrz Muzealnych w Muzeum Wsi Lubelskiej.

Hubert Mącik

dr historii sztuki, miejski konserwator zabytków w Lublinie, regionalista. Zajmuje się naukowo urbanistyką nowożytną oraz architekturą sakralną XVII-XX w, WQ codziennej pracy jako konserwator nieprzerwanie styka się z problemami sztuki w przestrzeni publicznej. 

Krzysztof Myśliński

historyk sztuki, zajmujący się ochroną i dokumentacją zabytków, muzealnik, autor kilkunastu wystaw artystycznych i historycznych we Wrocławiu i Kielcach, dorywczo wykładowca wiedzy o sztuce i kulturze na uczelniach wyższych w Kielcach.  Nieco publikacji z zakresu historii sztuki (architektura, rzemiosło artystyczne) i historii kultury (kolekcjonerstwo). Obecnie pracownik Muzeum Historii Kielc.

Lucyna Kozłowska

artystka związana z regionem świętokrzyskim, uznana twórczyni papierowych wycinanek ludowych. Jej pierwsze prace powstały w połowie lat 90. XX w. Od tego czasu wycinanki artystki pokazywane były na wielu wystawach zbiorowych oraz indywidualnych, m.in. w Domu Papiernika należącym do Skansenu Łódzkiej Architektury Drewnianej, Muzeum Wsi Kieleckiej, Muzeum Miejskim w Tychach, Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach, Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku – Kamiennej oraz w licznych galeriach i zbiorach prywatnych w kraju i za granicą.

Andrzej Kozłowski

polski rzeźbiarz ludowy  związany z regionem świętokrzyskim. Od 1997 r. jest członkiem zarządu Stowarzyszenia Twórców Ludowych w Lublinie. Swoje prace prezentował na ponad 100 wystawach w Polsce i zagranicą m.in. w Kielcach, Lublinie, Brukseli, Monachium oraz w Słowenii i Chorwacji.
W Polsce najważniejsze wystawy odbyły się w Galerii Stowarzyszenia Twórców Ludowych w Lublinie, Muzeum Narodowym w Kielcach, Muzeum Wsi Kieleckiej w Kielcach, Centrum Edukacyjnym „Szklany Dom” w Ciekotach, Pustelni Złotego Lasu w Rytwianach oraz Muzeum Techniki w Maleńcu.

Andrzej Karpiński
wieloletni dyrektor Suchedniowskiego Ośrodka Kultury Kuźnica, muzyk, animator kultury.

 

Burmistrz zaprasza

<p><strong>Cezary Błach</strong></p>

Cezary Błach

Przyjęcia interesantów:

Piatek w godz. 7.30 - 12.30

Kontakt z Burmistrzem:  burmistrz@suchedniow.pl

Zobacz również

Kalendarz

grudzień 2022
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

wersja językowa

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.