Logo Gmina Suchedniów

News

News zdjęcie id 1215

W młynie jędrów zainaugurowano wojewódzkie obchody Europejskich Dni Dziedzictwa

11.09.2017

W piątek, 8 września, ruszyła 25. edycja Europejskich Dni Dziedzictwa, która w tym roku w całej Polsce odbywa się pod hasłem „Krajobraz dziedzictwa – dziedzictwo krajobrazu”. Tegoroczna edycja EDD w województwie świętokrzyskim zainagurowana została w Młynie Jędrów.

W gościnne progi państwa Anny i Pawła Orłowskich przybyli m.in. Agata Binkowska, członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego, Jerzy Żmijewski, Starosta Powiatu Skarżyskiego, Cezary Błach, Burmistrz Miasta i Gminy Suchedniów, Jacek Kowalczyk dyrektor Departamentu Promocji, Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego w Kielcach, Ewa Kaniewska, Sekretarz Gminy Suchedniów, przedstawiciele instytucji kultury i edukacji z regionu.

Europejskie Dni Dziedzictwa to największy w Europie projekt społeczno-edukacyjny, a także najważniejsze święto zabytków kultury Starego Kontynentu. Co roku we wrześniu wszystkie państwa-członkowie Rady Europy udostępniają do zwiedzania szerokiej publiczności liczne zabytki i miejsca kultury, a także organizują wykłady, wystawy i inne imprezy towarzyszące skierowane do różnorodnej grupy odbiorców. Dzięki temu obywatele państw uczestniczących w EDD mają doskonałą okazję do poznania dorobku kulturowego regionu, który zamieszkują.

Głównym celem Europejskich Dni Dziedzictwa jest promowanie regionalnego dziedzictwa kulturowego oraz przypominanie o wspólnych korzeniach kultury europejskiej. Imprezy skierowane są do bardzo szerokiej i różnorodnej grupy odbiorców, co nadaje im wymiar uniwersalny. Właśnie takie inicjatywy sprawiają, że idea EDD zyskuje nowych zwolenników, stając się tym samym najważniejszym wydarzeniem kulturalnym Starego Kontynentu. Z każdym rokiem imprezy organizowane w ramach EDD zyskują na popularności.

Burmistrz zaprasza

<p><strong>Cezary Błach</strong></p>

Cezary Błach

Przyjęcia interesantów:

Piatek w godz. 7.30 - 12.30

Kontakt z Burmistrzem:  burmistrz@suchedniow.pl

Zobacz również

Kalendarz

marzec 2021
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

wersja językowa

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.