Logo Gmina Suchedniów

News

News zdjęcie id 1193

spotkania edukacyjne dotyczące profilaktyki raka szyjki macicy

28.08.2017

Liczba zachorowań na choroby nowotworowe stale rośnie a późna ich wykrywalność powoduje, że śmierć zbiera żniwo. Każdego dnia na raka szyjki macicy umiera w Polsce 5 kobiet! Podobnie jest z umieralnością na raka piersi.

Wzrost świadomości społecznej, a co zatem idzie poprawa zgłaszlności na profilaktyczne badania stają się wielkim wyzwaniem, bo dają olbrzymie szanse na uratowanie tysięcy kobiet.

Dlatego też Świętokrzyskie Centrum Onkologii w Kielcach i Obwód Lecznictwa Kolejowego w Skarżysku-Kamiennej organizują spotkania dla mieszkańców naszej gminy.

30 sierpnia, Suchedniów: Profilaktyka raka szyjki macicy – spotkanie edukacyjne dla mężczyzn
30 sierpnia o godzinie 12.00 zapraszamy mężczyzn do Urzędu Miasta i Gminy w Suchedniowie, ul. Fabryczna 5 na spotkanie edukacyjne dotyczące profilaktyki raka szyjki macicy. Mimo, że na ten nowotwór chorują kobiety, mężczyźni mają ogromny wpływ na zachorowania. Na spotkaniu panowie dowiedzą się, jak dbać o zdrowie swoje i swojej partnerki, otrzymają również informacje dotyczące badań profilaktycznych oraz atrakcyjne materiały edukacyjne.

30 sierpnia, Suchedniów: Między nami kobietami – o profilaktyce raka szyjki macicy
30 sierpnia, po spotkaniu dla mężczyzn, zapraszamy panie do Urzędu Miasta i Gminy w Suchedniowie, ul. Fabryczna 5 na spotkanie edukacyjne dotyczące profilaktyki raka szyjki macicy. Podczas spotkania panie dowiedzą się, jak dbać o swoje zdrowie intymne, jak chronić się przed zakażeniem wirusem HPV, który jest jednym z czynników ryzyka zachorowania na raka szyjki macicy. Otrzymają również materiały edukacyjne dotyczące zdrowego stylu życia i  profilaktyki raka szyjki macicy.

Weźmy sobie do serca tę sprawę, bo właściwa profilaktyka i wczesne wykrywanie raka pozwoli ograniczyć liczne tragedie, które doświadczają nasze rodziny!

Burmistrz zaprasza

<p><strong>Cezary Błach</strong></p>

Cezary Błach

Przyjęcia interesantów:

Piatek w godz. 7.30 - 12.30

Kontakt z Burmistrzem:  burmistrz@suchedniow.pl

Zobacz również

Kalendarz

wrzesień 2021
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

wersja językowa

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.