News

News zdjęcie id 116

DWA ZŁOTA i BRĄZ

15.06.2015

Wczoraj zakończyły się finały Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Badmintonie w Białymstoku. Ekipa reprezentująca Województwo Świętokrzyskie składała się z zawodników Orlicza SuchedniówZuzanna Glijer, Wiktoria Dąbczyńska, Izabela Pajek, Katarzyna Zięba, Patryk Kwaśniewski, Marcin Piwowar. Nasi zawodnicy zdobyli dwa złota i jeden brąz. Mistrzynią Polski w grze pojedynczej została Wiktoria Dąbczyńska, która bez straty seta dotarła do finału. Drugie złoto po emocjonującym finale wywalczyła para Zuzanna Glijer /Izabela Pajek. Drugi swój  medal- brązowy zdobyła Izabela Pajek w grze mieszanej z Radkiem Wróblem z Kępna. Blisko kolejnego medalu była Katarzyna Zięba z partnerką z UKS Baranowo Aleksandrą Felską. Jeszcze jedno miejsce 5-8 zajęła Zuzanna Glijer w singu, w ćwierćfinale nieznacznie przegrała z Urszulą Karwowską z Warszawy 17:21/21:10/21:23. Patryk Kwaśniewski i Marcin Piwowar zakończyli gry w pierwszej rundzie.

Wspaniała gra naszych zawodników i osiągnięte miejsca przyniosły nam sukces klubowy-Orlicz Suchedniów zajął pierwsze miejsce w klasyfikacji klubowej.

Trenerzy Aleksandra Dąbczyńska i Stefan Pawlukiewicz dziękują wszystkim zawodnikom za wspaniałą sportową postawę, za godne reprezentowanie naszego województwa, miasta i klubu.

Gratulujemy rodzicom i dziękujemy za pomoc i codzienną współpracę.Dziękujemy Władzom Miasta Suchedniów za wspieranie naszej sekcji.
Szczególne słowa uznania kierujemy do Dyrekcji i Grona Pedagogicznego Gimnazjum w Suchedniowie za szczególną wyrozumiałość wobec Państwa uczniów, a naszych zawodników i za  pomoc w  pogodzeniu  nauki ze sportem.